יהיה טוטו?

למרות ההתנגדות לטוטו, בקרית יערים שיפצו מגרש בעזרתו

תקציב שנתנה חברת ההגרלות סייע למועצה המקומית החרדית לתקן מגרש

קרית יערים. צילום: מיכאל יעקובסון, ויקיפדיהקרית יערים (צילום אילוסטרציה). צילום: מיכאל יעקובסון, ויקיפדיה

במועצה המקומית החרדית קרית יערים החליטו לקבל תקציבים מהטוטו לשיפוץ מגרש ספורט ביישוב. ההחלטה התקבלה למרות ההתנגדות החרדית להגרלות הטוטו. להתנגדות שני נימוקים עיקריים – בהימורים על משחקי כדורגל יש משום שותפות בחילול שבת ופסילת עצם העיסוק בספורט בחברה החרדית.

תושבי קרית יערים התפלאו למצוא במגרש, לאחר שהסתיימו עבודות השיפוץ, שלט הוקרה לחברת ההגרלות של הטוטו, שמימנה את העבודות.

אחד מגבאי בית הכנסת המרכזי ביישוב אמר ל-ynet: "הציבור החזק של האברכים לא יאהב את השימוש בטוטו בשביל הילדים שלנו, שקולטים דברים כאלה ומן הסתם ישאלו בהמשך שאלות על הטוטו ועל השותפות שלנו עם זה". עם זאת, להערכתו

הציבור החזק של האברכים לא יאהב את השימוש בטוטו

העברת כספים על ידי הטוטו לשיפוץ המגרש לא תעורר רעש, מכיוון שרבים מתושבי המקום נחשבים מודרניים ופתוחים בהשוואה לחרדים תושבי ירושלים.

בעבר היו התנגשויות בין חרדים והטוטו. לדוגמה, קיוסק ברחוב בר־אילן החרדי החל למכור כרטיסי טוטו ולפרסם את תוצאות ההגרלות על מסך שהוצב במקום. בתגובה פרסמו עסקנים חרדים בשכונות החרדיות מודעות שקראו להטיל חרם על הקיוסק ש"מחטיא את הרבים במכירותיו ובהצבת טלוויזיה בתוכו".

ראש המועצה המקומית קרית יערים, אברהם רוזנטל, אמר: "גם לקחת כסף ממשרדי הממשלה זו בעיה. אנחנו עושים משהו בשביל הילדים ולא רוצים שייצא מזה עכשיו בלגן, מפני שהכסף הגיע מהטוטו".

 לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?