בג"ץ נגד ברק

עתירה של מאות קצינים וחיילים: גייסו את תלמידי הישיבות

קרוב לאלף קצינים, ובהם האלוף (מיל') עמרם מצנע ויהודה רסלר, ממובילי המאבק לשוויון בנטל, דורשים לחייב את שר הביטחון לגייס את האברכים

ההפגנה הגדולה למען שיוויון בנטל ברחבת מוזיאון תל-אביב. 07.07.2012. צילם: הפורום לשיוויון בנטלהפגנה למען שוויון בנטל ברחבת מוזיאון תל אביב, יולי 2012. צילום: הפורום לשוויון בנטל

האלוף במיל' עמרם מצנע, וכן שישה תתי אלופים, 13 אלופי משנה, 27 סגני אלופים וקצינים נוספים במילואים חתומים על עתירה שהוגשה לבג"ץ נגד נגד שר הביטחון, אהוד ברק. העותרים טוענים כי ברק "מזלזל בפסיקת בית המשפט ומתעלם במודע ממנה. בית המשפט פוסק ושר הביטחון בשלו. אין דין ואין דיין".

בין העותרים, מדווח ynet, נמצאים יהודה רסלר, ממובילי המאבק לשוויון בנטל, וכן חיילים, נערים לפני גיוס ואזרחים. בעתירה מתבקש בית המשפט לחייב את ברק לגייס את כל תלמידי הישיבות, אלא אם כן נסיבות אישיות או צורכי צה"ל מונעים זאת מהם. העותרים קוראים להוציא צו זמני האוסר על מתן פטור לתלמידי הישיבות עד שיינתן פסק דין בעתירה.

"אין ביזיון, זלזול ובוטות גדולים יותר מאשר לבקש מצה"ל פתרון לגיוס האברכים בתוך שלושים יום כאשר הבקשה מוגשת

ברק מזלזל בפסיקת בית המשפט ומתעלם במודע ממנה

ביום פקיעתו של חוק טל ולא שלושים יום לפני פקיעתו. הגיע הזמן שבית המשפט ישמור על כבודו וישים סוף לפארסה", נכתב בעתירה.

העותרים מוסיפים, כי כבר ב-1998 קבע בג"ץ שאין לשר הביטחון סמכות לפטור את תלמידי הישיבות מגיוס על ידי מתן פטור חוזר עד לשחרורם. בצה"ל ממשיכים בינתיים להתכונן לגיוס חרדים מסיבי, בין היתר באמצעות תוכנית "נצח דוד", שכוללת הכשרת בסיס טירונים מיוחד.

צה"ל עתיד לפתוח מסלול יוקרתי לחרדים, במסגרת מחלקת הסייבר החדשה באגף התקשוב. המחלקה אמורים להגן על פעילות הצבא מתקיפות סייבר.

ב"כיכר השבת" מזכירים כי שופטת בית המשפט העליון עדנה ארבל החליטה כי הדיון בעתירה שהגישו כמה ארגונים ובהם חדו"ש, בדרישה לעצור את התקציבים ל-54 אלף תלמידי ישיבות, יידחה לנובמבר.

 לידיעה ב-ynet

 לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?