בלי קפה בשבת

בי"ח שניידר אסר על השימוש במתקני מים בשבת

הורים שילדיהם מאושפזים בבית החולים הופתעו למצוא על מתקני מים ומכונות קפה מדבקות האוסרות על שימוש במתקנים בשבתות

בית החולים לילדים שניידר בפתח תקוה. צילום: ד''ר אבישי טייכר, ויקיפדיהבית החולים לילדים שניידר בפתח תקוה (צילום אילוסטרציה). צילום: ד''ר אבישי טייכר, ויקיפדיה

הורים שילדיהם מאושפזים בבית החולים שניידר בפתח תקוה מוחים על איסור להשתמש בשבת במתקני מים חשמליים ובמכונות קפה העומדים לרשות המבקרים במקום.

במדבקות שהודבקו על מתקני המים, שנושאות את הלוגו של שירותי בריאות כללית, נכתב: "חל איסור להשתמש במכשיר זה בשבתות ובחגי ישראל". בית החולים לילדים שניידר הוא בבעלותה של שירותי בריאות כללית.

אם שמלווה ילד המאושפז בבית החולים פרסמה בפייסבוק פוסט שבו מחתה על האיסור. "האם בית החולים שניידר, כמוסד ציבורי, ושירותי בריאות כללית באמת מתכוונים לאסור עלי ועל הורים, יהודים ולא יהודים כאחד, ששוהים במחלקת הילדים במהלך סוף השבוע עם ילדיהם החולים לשתות קפה? האם נכנסתם לעסקי איסורים הלכתיים במקום או לצד רפואה אמיתית?" כתבה האם.

אב לילד המאושפז בבית החולים: הגישה שלפיה ההנהלה מחייבת את החולים והמבקרים לשמור שבת לא מקובלת

אב שבנו מאושפז בשניידר אמר ל-ynet: "להורים לילדים שמאושפזים בבית החולים מגיע לשתות קפה ומים נקיים גם בשבתות ובחגים. אני מתקשה להאמין שהמדבקות הללו מנעו ממישהו להשתמש במכונה, אבל הגישה שלפיה ההנהלה מחייבת את החולים והמבקרים לשמור שבת לא מקובלת. איש באמונתו יחיה. גם בבית חולים".

מבית החולים שניידר נמסר בתגובה: "תודה על הפניית תשומת הלב. המדבקות הוסרו".

משירותי בריאות כללית נמסר: "המכשירים פתוחים ומיועדים לשימוש לכלל הציבור, כל אחד על פי העדפותיו ואורחות חייו ובכל ימות השבוע. מחובתנו ליידע את ציבור שומרי השבת על מכשירים שהם ללא מנגנון שבת, כדי שיחליטו אם להשתמש בהם או לאו".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?