עמנואל 2?

חשש לאפליה על רק עדתי במכרזים בחריש

שר השיכון, אריאל אטיאס, מתכוון לשכור חברות חקירה פרטיות כדי לבדוק חשדות בעניין זה

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס משס מציג את תוכניות העיר החרדית החדשה חריש ליד חדרה 27082012 צילום אורן נחשון פלאש 90.jpgשר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, מציג את תוכניות העיר החרדית חריש. צילום: אורן נחשון, פלאש 90

שר השיכון, אריאל אטיאס מש"ס, מתכוון לשכור חברות חקירה פרטיות שימנעו אפליה על רקע עדתי במכירת דירות בחריש.

בידיעה שפורסמה בעיתון "ישראל היום" נכתב כי מחירי הדירות האטרקטיביים בחריש הפכו אותה למוקד התעניינות לא רק של חרדים, אלא גם של חילונים. בידיעה נכתב גם, ששר השיכון חושש כי המכרזים למכירת אלפי יחידות דיור בחריש ייצרו אפליה בין ספרדים לאשכנזים.

לפי הדיווח, אטיאס חושש כי המכרזים למכירת אלפי יחידות הדיור יהוו מוקד לאפליה בין ספרדים ואשכנזים. לפי "כיכר השבת", מקור במערך הדיור אמר כי ספרדים רבים ביקשו להתקבל לפרויקטים בעיר, אבל נדחו ללא סיבה מוצדקת.

ספרדים רבים ביקשו להתקבל לפרויקטים בעיר, אבל נדחו ללא סיבה מוצדקת

החשש, לפי הגורם, הוא מהקמת "עמנואל 2". במשרד השיכון אישרו כי נבדק חשד כאילו ספרדים שביקשו לרכוש דירות בפרויקטים מסוימים בעיר נדחו.

בתגובה רשמית מסר המשרד: "בעקבות התלונות הנחה השר את הגורמים המקצועיים במשרד לבחון את התלונות ולהשית על המפלים קנסות כבדים. במקרים מסוימים אף הונחו הגורמים המקצועיים במשרד לשכור חברות חקירה פרטיות לשם בדיקת קיומה של אפליה בפרויקטים השונים".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?