שלח לחמך

עד המדינה: תרמתי להגנת דרעי ויאיר פרץ גנב את הכסף

בעדות בבית המשפט טען ש"ד כי תרם לכיסוי הוצאות המשפט של דרעי, אך הכסף לא הגיע ליעדו

מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף ויו''ר ש''ס לשעבר אריה דרעי בהלוויית אביו של דרעי אליהו בירושלים. 23.04.2012 צילום: אורי לנץ, פלאש 90.מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, עם יו''ר ש''ס לשעבר, אריה דרעי, בהלוויית אביו של דרעי. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

ש"ד, עד המדינה בפרשת הולילנד, אמר בעדותו בבית המשפט כי שילם שוחד לפוליטיקאים ותרם כסף למנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ולבכיריה. לדבריו, הוא שיחד את ראש עיריית תל אביב-יפו לשעבר, שלמה להט (צ'יץ'), וכן את קודמו יהושע רבינוביץ.

העד סיפר גם שבשנת 2000 העביר 300 סכום של עד 350 אלף שקל לרב עובדיה יוסף, דרך מוסדות ש"ס. "היתה גם תרומה שנתתי עבור ההוצאות המשפטיות של אריה דרעי. את זה קיבל (חבר הכנסת לשעבר) יאיר פרץ, בסוף התברר שהוא לא העביר את זה אלא גנב את זה", אמר ש"ד.

כשנשאל כיצד נודע לו שהכסף לא הגיע לדרעי השיב העד: "כי אחר כך ניגשתי לאריה דרעי ושאלתי אותו למה אף פעם

העד העביר 600 עד 700 אלף שקל לש"ס. 'זו היתה תרומה של שלח לחמך'

לא אמרת לי תודה, ואז התברר לי שפרץ גנב את הכסף, אריה טען שהוא לא קיבל. אני לא זוכר כרגע לכמה הגענו".

העד, לפי "כיכר השבת", אמר כי העביר 600 עד 700 אלף שקל לש"ס. "זו היתה תרומה של 'שלח לחמך' למוסדות ש"ס, לרב עובדיה יוסף, לקרן החינוך של הרב", טען.

אשתו של ראש עיריית תל אביב לשעבר, זיוה להט, אמרה בתגובה ל-ynet: "הכל שקר נתעב". היא אמרה כי בכל תקופת כהונתו להט כלל לא עמד בקשר עם ש"ד וכי גם רבינוביץ "היה ראש עיר ללא רבב".

לידיעה ב-ynet

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?