ללא היתר

דירת מגורים בכפר סבא הפכה לבית ספר של בית יעקב

הדירה הושכרה על ידי איש עסקים לרשת החינוך החרדית, כאקט של "תרומה לקהילה"

רחוב בכפר סבא. צילום: Ori~, wikipediaרחוב בכפר סבא. צילום: Ori~, wikipedia

תושבים ברחוב יעל בכפר סבא טוענים כי רשת החינוך החרדית בית יעקב הקימה בית ספר בדירה ברחוב. התושבים הגישו תלונה בעניין זה למחלקת הפיקוח על הבנייה בעירייה. הדירה היא בבעלותו של יוסי סרודי, איש עסקים המייבא לישראל מוצרי חשמל. סרודי אמר ל-nrg, כי אם הרשת לא תשיג היתרים לפעול בדירה, היא תוצא ממנה.

"הרחוב שלנו הוא צר ורגוע. על פי התב"ע (תוכנית בניין עיר) השימושים היחידים המותרים בקרקע הם למגורים", אמרו בני הזוג רון ושלומית בכר, המתגוררים ברחוב. לדבריהם, מאז החל לפעול בית הספר ברחוב גודשות אותו עשרות מכוניות של הורי התלמידות, הגורמות פקקי תנועה קשים. בני הזוג מתלוננים גם על לכלוך וזוהמה שהתלמידות מותירות אחריהן.

הם הוסיפו כי בעלי הדירה אמר שהסכים להשכיר אותה לבנות דתיות כאקט של תרומה לקהילה. כשהוסבר לו שהבניינים

מאז החל לפעול בית הספר ברחוב גודשות אותו עשרות מכוניות של הורי התלמידות, הגורמות פקקי תנועה קשים

ברחוב מיועדים אך ורק למגורים, הוא טען שההשכרה זמנית בלבד ושאינו יכול לסגת מההתחייבויות לשוכרים. השכנים סיפרו שלאחר שהתלוננו בעירייה הגיע למקום פקח, אבל האיש לא הבין שבדירה פועל בית ספר לבנות. "השלט 'בית יעקב' הטעה אותו. הוא חשב שמדובר בבית של אדם בשם יעקב", אמרו.

יוסי סרודי מסר בתגובה: "השכרתי את הדירה לא למטרת רווח, אלא כדי לסייע לקבוצת ילדים שהתחנכו עד היום במקלט חשוך בשכונת יוספטל. התנאי שלי היה שהם יוכלו לשכור את הדירה רק בהתאם לחוק ולאחר שקיבלו רישיונות מתאימים מעיריית כפר סבא וממשרד החינוך".

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "התלונה הגיעה למחלקת הפיקוח, שתגיש בקרוב את מסקנותיה. אם יימצא כי נעשו עבירות פליליות, הטיפול בהן יועבר לידי היועץ המשפטי העירוני".

 לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?