אפליה במספרים

גזענות משתוללת: יותר מ-300 נערות מחוץ לסמינרים

משרד החינוך מסר לבג"ץ נתונים על אפליית תלמידות חרדיות. יו"ר ש"ס, אלי ישי, הורה לא להעביר תקציבים לסמינרים מפלים

חרדי בבית המשפט העליון בדיון בנושא ההפרדה העדתית בבית יעקב עמנואל 29.04.10 צילום: אביר סולטאן, פלאש 90חרדי בבית המשפט העליון, בדיון על ההפרדה העדתית בעמנואל (צילום אילוסטרציה). צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

לפי נתונים רשמיים של משרד החינוך מהחודש האחרון, 95 נערות מבני ברק לא התקבלו לסמינרים אשכנזיים ונשארו בביתן, ללא מקום לימודים. בירושלים נדחו 182 תלמידות, בביתר עילית 44, במודיעין עילית 40 ובאלעד 32. בסך הכל, לקרוב ל-400 נערות אין מקום בסמינרים.

משרד החינוך מסר את הנתונים בתגובה לעתירה לבג"ץ נגד האפליה במוסדות החינוך החרדיים. הנתונים פורסמו בעיתון "ידיעות אחרונות".

יו"ר ש"ס ושר הפנים, אלי ישי, הורה בעקבות הפרסום להפסיק העברת תקציבים לסמינרים המפלים. "הנחיתי את מנכ"ל משרד הפנים לעצור מיידית העברת תקציבים לאותן רשויות מקומיות המתקצבות מוסדות הנוהגים באופן גזעני", אמר ישי.

בירושלים נדחו 182 תלמידות, בביתר עילית 44, במודיעין עילית 40 ובאלעד 32

ב"כיכר השבת" נכתב כי עורך הדין יואב ללום מעמותת "נוער כהלכה", שעתר לבג"ץ נגד אפליית תלמידות ממוצא מזרחי בעמנואל, אמר: "הגיע הזמן שבש"ס קודם יעשו ואחר כך יוציאו הודעות לעיתונות. ההצהרות של ש"ס רק מזיקות לאינטרס הספרדי. הצהרותיו של יו"ר ש"ס אינן אפילו בבחינת אקמול לחולה סרטן".

יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אין מקום להיסוס, צריך לסגור מיד את בתי הספר שבהם נהוגה אפליה, לחסום את תקציביהם ולהעמיד לדין את המנהלים. בגזענות צריך להילחם, ולא רק בדיבורים".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?