פסולים לעדות

השופטים, הרב עובדיה וענייני מין

בעקבות ההתקפה של מנהיג ש"ס על השופטים, סמנכ"ל חדו"ש מזכיר כי גם בהשתלחות הקודמת הרב יוסף כינה אותם בועלי נידות

"אנחנו יודעים שנורא מסוכן ליפול לפה של הרב עובדיה", אמר סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן, בראיון שהתייחס להתבטאותו האחרונה של הרב עובדיה יוסף בנוגע לשופטים בישראל. "השופטים מעלים לרב עובדיה את כל הנרווים ואיכשהו, לא רק שהוא תוקף אותם כמעט מדי שנה, כשהוא מדבר עליהם הוא מגיע כמעט תמיד למין", הוסיף אילן.

בראיון הזכיר אילן כי לפני 13 שנים התארגנה הפגנה חרדית גדולה נגד בג"ץ. "באותם ימים הרב עובדיה אמר דברים מאוד קשים על השופטים ובין היתר הוא אמר, כולם בועלי נידות", אמר אילן. הוא דיבר בתוכניתם של ירון לונדון ומוטי קירשנבאום בערוץ 10, לאחר שהרב עובדיה יוסף, מנהיג ש"ס, אמר בשיעורו במוצאי שבת כי שופטים העובדים בבתי המשפט האזרחיים פסולים לעדות בענייני נישואים. הרב יוסף אמר כי מי שלוקח שופט להיות עד בחתונתו – קידושיו פסולים והוא כאילו יושב עם אישה בזנות.

כשנשאל אם ייתכן שההתקפות על השופטים קשורות לכך שבתי משפט הכניסו כמחצית מהשרים ומחברי הכנסת של ש"ס לבתי כלא, אמר אילן: "האידיאולוגיה של הרב עובדיה יוסף כפי שהיא באה לביטוי בספריו ובפסיקותיו אומרת, ערכאות ישראל הן ערכאות הגויים. כלומר, לא רק שזה פחות טוב, זה גרוע בהרבה ששופטים יהודים שופטים על פי דין לא יהודי. אבל לתחושתי, כמות האמוציות וכמות הגידופים שהוא משקיע בשופטים אומרת שיש לו המון בלב עליהם".

בתגובה להערה כי הרב יוסף עצמו היה חלק ממערכת השפיטה בישראל, כדיין בבית הדין הרבני הגדול, ולכן היה גם כפוף לבג"ץ, הזכיר אילן כי לרב יוסף יש בלבו על בג"ץ. הוא הזכיר כי בג"ץ אילץ את הרב יוסף לפרוש מבית הדין הרבני הגדול בעקבות עתירה שהוגשה ב-1986, שטענה כי דיין אינו יכול לעסוק בפוליטיקה.

embed icon


איך תוכל לפעול?