פרידה מהמפריד

אתרים חרדיים: ראש משמרת הצניעות באשדוד הודח

העילה להדחה: התנגדות הרב משה שלום רדז'ימנסקי להקמת חוף נפרד בעיר. רדז'ימנסקי הוא מראשי הנאבקים למען קווי הפרדה

חוף יום באשדוד. צילום: moomoobloo, flickrחוף יום באשדוד (צילום אילוסטרציה). צילום: moomoobloo, flickr

הרב משה שלום רדז'ימנסקי, ראש משמרת הצניעות באשדוד, הודח מכל התפקידים שמילא בעיר. האתרים החרדיים "כיכר השבת" ו"בחדרי חרדים" מציינים כי רדז'ימנסקי היה חלוץ בין העסקנים שפעלו להנהיג הפרדה בין גברים לנשים באוטובוסים. בין השאר היה אחראי להפסקת פעילותו של קו 85 באשדוד, לאחר שהתעמת עם חברת אגד תעבורה, שזכתה במכרז להפעלתו.

לאחרונה התגלו חילוקי דעות קשים בין רדז'ימנסקי, שהיה מזכיר הוועד למען טוהר המחנה, לבין רבני העיר. הוויכוחים פרצו לאחר שרדז'ימנסקי נאבק נגד פתיחת חוף נפרד בעיר, בטענה שאינו עומד בכללים הנדרשים. המקום קיבל את אישורם של הרבנים והדיינים החשובים ביותר בעיר, אבל רדז'ימנסקי עמד על דעתו.

בשבועות האחרונים עמד החוף במוקד מחלוקת קשה בין הדתיים והחילונים באשדוד, לאחר שהכניסה אליה נאסרה. ב-ynet מציינים, כי החוף המוקדש לדתיים מגודר, ולפני כמה שבועות הוקמה מדרום אליו גדר נוספת, שעליה הוצבו שלטים האוסרים על השהייה באזור. מתרחצות אמרו שפקחי העירייה מקפידים בעיקר לא להכניס גברים כשהרחצה בחוף הדתיים מותרת לנשים – ולהפך.

כל אשדוד רעדה ממנו. הוא החזיק כוח עצום בידיו וכעת הכל נלקח ממנו

תושבים חילונים התלוננו על כפייה דתית. "אין שום חוק בעולם שמאפשר סגירת חוף ציבורי ואנחנו נלחמים נגד הסגירה הלא חוקית הזו", אמרה אליזבט קדוש. בעירייה הסבירו כי הכניסה נסגרה מפני שבחוף התגלו בורות מסוכנים ובמים יש זרמים חזקים ומסוכנים.

בגלל התנגדותו לחוף הנפרד נקרא רדז'ימנסקי אל בית הדין, שהוציא פסק דין חריף ביותר. הדיינים נישלו אותו מכל תפקידיו באשדוד. במכתב שהפיצו הם קראו לכל המוסדות בעיר "לא לקבל ממנו כל הוראה" וקבע כי "אין להנ"ל סמכות כלל וכלל בכל נושא ציבורי".

עסקן בכיר אמר הערב כי מדובר בהחלטה דרמטית ותקדימית. "צריך להבין", הסביר, "כל אשדוד רעדה ממנו. הוא החזיק כוח עצום בידיו וכעת הכל נלקח ממנו". רדז'ימנסקי היה אחראי, בין השאר, לפיקוח על חנויות ובתי עסק באשדוד ודאג שאלה יקפידו על כללי הצניעות.

רדז'ימנסקי לא מסר תגובה על ההחלטה.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"

 לידיעה ב"כיכר השבת"

 לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?