יקירת מאה שערים

יחימוביץ' מנסה לרצות את החרדים

יו"ר העבודה מתנגדת להפעלת אוטובוסים בשבת ומבטאת עמדה רכה בסוגיית השוויון בנטל, כי היא יודעת שבלי תמיכת החרדים תישאר באופוזיציה, כותב עקיבא אלדר ב"הארץ"

ח''כ שלי יחימוביץ' במסיבת עיתונאים בכנסת 28.2.2011 צילום: אביר סולטן, פלאש 90ח''כ שלי יחימוביץ' במסיבת עיתונאים בכנסת. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

הסקרים האחרונים מחמיאים לשלי יחימוביץ', אבל יו"ר העבודה יודעת שגם אם תזכה ב-20 מנדטים ויותר, בלי תמיכת החרדים היא תישאר באופוזיציה, כותב עקיבא אלדר ב"הארץ". לדבריו, כדי להרכיב ממשלה יחימוביץ' תצטרך לחזר על פתחי הרבנים וגם לקבל הכשר מהמתנחלים.

יחימוביץ', הוא מוסיף, הפכה ליקירת הרחוב החרדי בזכות עמדתה הרכה בסוגיית השוויון בנטל. "חייבים להפסיק את השימוש המיותר בשפה מסכסכת, שכל מטרתה להגביר את העוינות והפילוג רק על מנת להפיק רווחים פוליטיים", הוא מצטט את יחימוביץ' ומזכיר פעולות ועמדות נוספות שנקטה כדי לרצות את החרדים.

לפני כחודשיים נעדרו נציגי העבודה מההצבעה על הצעת החוק של ניצן הורוביץ ממרצ, שביקש להתיר הפעלת תחבורה ציבורית בשבת. "הפיכתה של השבת ליום קדוש של קניות היא ביטוי לתרבות הצריכה שהשתלטה על חיינו", הסבירה העבודה. "את מחיר החופש-לכאורה לנסוע ולערוך קניות בשבת משלמים עובדים שאין להם ברירה אלא לוותר על יום החופשה השבועי

העבודה טענה שראוי שיום השבת יהיה יום מנוחה גם לנהגי האוטובוס. מה יעשו מעוטי היכולת האהובים על יחימוביץ', שידם אינה משגת לרכוש מכונית או לשלם למונית

שלהם עם המשפחה".

המפלגה הוסיפה, כי ראוי שיום השבת יהיה יום מנוחה גם לנהגי האוטובוס. מה יעשו מעוטי היכולת האהובים על יחימוביץ', שידם אינה משגת לרכוש מכונית או לשלם למונית, שואל אלדר. כיצד יגיעו הם בשבת לשפת הים, או לקרוב משפחה המאושפז בקצה השני של העיר?

ניסיון נוסף להתקרב לחרדים היה במכתב ששלחה יו"ר העבודה לחברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב מיהדות התורה, בעקבות מות הרב יוסף שלום אלישיב. יחימוביץ' הביעה צער על כך שלא זכתה להיפגש עם מנהיג הליטאים וכתבה כי פטירתו היא "מכה קשה לעם היהודי כולו". לדברי אלדר, היא לא היתה זוכה בכבוד הזה. הרב אלישיב שלל כל הידברות עם החילונים, מחשש ש"הם ישפיעו עלינו לרעה". הוא קבע, כי יחימוביץ' ומחללי שבת כמוה הם הגורם להתפשטות מחלת הסרטן.

למאמר ב"הארץ"איך תוכל לפעול?