שילוב ראוי?

לחיילות בבסיס מודיעין אסור להתחבק

מפקדים בבסיס בדרום גם אוסרים על חיילות לדבר בטלפון בשבת מחוץ לאזור המגורים או להדליק אור בשבת, אם בחדר מתגוררות בנות דתיות

חיילות. צילום: debs, flickrחיילות. צילום: debs, flickr

חיילות המשרתות בבסיס חיל המודיעין "מפרשית" בדרום אינן יכולות לדבר בטלפון בשבת, מחוץ לאזור המגורים, ובחדרים שבהם מתגוררות חיילות דתיות אסור להדליק אור בשבת.

לפי ידיעה באתר News1, כתבת קול ישראל לענייני צבא, כרמלה מנשה, דיווחה גם כי בשיעורי הספורט החיילות מחויבות ללבוש מכנסיים ארוכים, ואם הן לובשות בגד צמוד, עליהן ללבוש חולצה ארוכה עד הברכיים.

מעבר לכך, המפקדים בבסיס אוסרים על חיילות להתחבק בפומבי או לגעת זו בזו. בעבר רצו המפקדים להעמיד לדין חיילות שהתחבקו לרגל סיום קורס. רק לאחר שמנשה התערבה בוטלה ההחלטה.

מקור בצבא אמר כי הפקודות אוסרות לכפות על חיילות לשמור שבת. לדבריו, "מישהו לקח את הפקודות רחוק מדי".

בשיעורי ספורט החיילות מחויבות ללבוש מכנסיים ארוכים

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בבסיס חיל המודיעין בדרום מקפידים על נוהלי השילוב הראוי, אך הטענות ייבדקו. על-פי נוהלי השילוב הראוי, חל איסור מוחלט על פגיעה בכבוד וברגשות על רקע מין או נטייה מינית או אמונה דתית, אך לא מצוין במפורש נושא הדלקת אור בשבת או דיבור בטלפון הסלולרי... באשר לשיחות טלפון לא ידוע על הגבלה כלשהי.

"באשר ללבוש, חל איסור על מפקדים להתיר לחיילות או לחיילים לבוש אזרחי לאחר שעות הפעילות, למעט בשטח המגורים. בשטח מגורים הגלוי לבני המין השני חלה חובה לנוע בלבוש הולם".

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?