אשליה אופטית

חדש במאה שערים: משקפיים מטשטשים נגד מראה נשים

לגברים המעוניינים להימנע מהתבוננות בנשים נמכרים משקפיים שפוגמים בראייה

אישה חרדית ששל מכסה את פניה עם ילדיה במאה שערים. 7.02.2011. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90אישה חרדית ששל מכסה את פניה עם ילדיה במאה שערים (צילום אילוסטרציה). הגברים לא ייאלצו לכסות את עיניהם. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מוצר חדש הנמכר לאחרונה במאה שערים עשוי להעלים מרחובות השכונה את אחד המראות המאפיינים אותה: גברים המכסים את עיניהם כדי לא להיכשל בהתבוננות בנשים.

הפתרון המוצע לגברים הוא משקפיים לטשטוש ראייה. לחרדים שממילא נזקקים למשקפי ראייה מוצע להדביק על עדשות משקפיהם מדבקות שאינן מאפשרות ראייה חדה. המשקפיים החדשים מאפשרים לחובשיהם לראות עד למרחק של שלושה מטרים, בטשטוש מוחלט.

לפי ידיעה ב-ynet, המשקפיים מיועדים לחרדים שנאלצים ללכת במקומות שבהם עוברות גם נשים. מחיר המשקפיים הוא 25 שקלים. אלה משקפיים פשוטים, שעדשותיהם לא הותאמו לקשיי הראייה של אדם מסוים.

בתחתית המדבקה יש חורים, כדי שבעלי המשקפיים יוכלו לראות את האדמה כשהם הולכים בעיר

על זגוגיות המשקפיים הודבקה מדבקה מטשטשת. בתחתית המדבקה יש חורים, כדי שבעלי המשקפיים יוכלו לראות את האדמה או המדרכה כשהם הולכים בעיר.

המשקפיים החדשים מצטרפים להחמרות שמחילות על עצמן נשים מהקהילות הקיצוניות במאה שערים, המתכסות בבדים המטשטשים את כל קווי גופן. בשנה האחרונה הן החלו לחבוש כובעים חדים, כדי לטשטש את מיקומו המדויק של ראשן וכך להימנע מלגרום לגברים החרדים הרהורי עבירה.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?