בגיבוי הרבנים

החרדים פועלים למכירת דירות בחריש בחצי מיליון שקל

ועדה מיוחדת מגבשת דרכים להוזלת הדירות בעיר החרדית שתיבנה ליד ואדי עארה

היישוב חריש. צילום: idobi, wikipediaהיישוב חריש. צילום: idobi, wikipedia

ועדה שבה חברים נציגיהם של רבנים חרדים בכירים, יזמי נדל"ן ופקידים במשרדי הממשלה הרלוונטיים פועלת לבניית אלפי דירות בעיר החרדית חריש, בעלות שלא תעלה על חצי מיליון שקל לדירה. ב"TheMarker" נכתב, כי לפי דיווחים שפורסמו בשבועות האחרונים בכלי תקשורת חרדיים, הוועדה מגבשת נוסחה לבניית דירות שלושה חדרים, בשטח של 80 מ"ר, שמחירן יהיה 450 אלף שקל.

בכלי התקשורת החרדיים, בהם האתר "לדעת-נט" והעיתון "המבשר", פורסם כי כדי להוזיל את הדירות בחריש, שמדרום-מערב לוואדי עארה, יינקטו צעדים כמו בנייה מרוכזת על ידי מספר קטן של יזמים והוזלת הקרקע.

בוועדה שישה חברים: שני נציגים לזרם הליטאי, שניים לזרם הספרדי ושניים לזרם החסידי. כמה מחשובי הרבנים, ובהם הרב עובדיה יוסף, הרב אהרון שטיינמן והרב חיים קנייבסקי, מעניקים לה גיבוי.

כמה מחשובי הרבנים, ובהם הרב עובדיה יוסף, הרב אהרון שטיינמן והרב חיים קנייבסקי, מעניקים גיבוי לוועדה

עיתונאי חרדי העוקב אחרי דיוני הוועדה אומר כי הרבנים מעוניינים להוריד את מחירי הדירות בחריש. לדבריו, הרב יוסף פנה ליו"ר ש"ס, שר הפנים אלי ישי, וביקש ממנו לקדם את העניין. בחודשים האחרונים מאשר ישי תוכניות מפורטות לבנייה בחריש: תוכנית המתאר חריש 1, לבניית 8,000 יחידות דיור, אושרה למתן תוקף. מתוכה אושרה בניית 5,600 יחידות דיור. תוכנית המתאר חריש 2, לבניית 1,500 יחידות נוספות, תופקד להתנגדויות בשבועות הקרובים.

בחריש מתגוררות כיום 300 משפחות לא חרדיות. בשנים הקרובות עתידות לעבור אליה אלפי משפחות חרדיות. זה יותר משש שנים מנהלת את היישוב ועדה קרואה בראשות הח"כ לשעבר נסים דהאן מש"ס.

לידיעה ב-"TheMarker"איך תוכל לפעול?