טרור נגד חילונים

תושבים חילונים: שכונת שלמה בחדרה מתחרדת

לטענת התושבים, בשנים האחרונות מתגוררים בשכונה יותר חרדים, שהציבו מבנים ארעיים בגן ציבורי, משמיעים מוזיקה רועשת בימי שישי ואף פועלים באלימות נגד החילונים

חדרה. צילום: Zooro-Patriot, wikipediaחדרה (צילום אילוסטרציה). צילום: Zooro-Patriot, wikipedia

חיים פדלון, חילוני שגר בשכונת שלמה בחדרה זה 27 שנה, טוען כי היא נתונה להשתלטות חרדית אגרסיבית. לדבריו, ביום שישי אחרי הצהריים מושמעים שירים ביידיש כדי לבשר על כניסת השבת.

פדלון מוסיף כי חרדים גרמו נזקים בהיקף של אלפי שקלים לביתו ולרכושו. "הפילו לי דוד שמש, שברו לי את הטלוויזיה בחצר, פינצ'רו לי את הגלגלים וניפצו לי את השמשות ברכב", הוא אומר. פדלון גר בבית דו-משפחתי מול ישיבת "כנסת יצחק", שם יש פעילות בנייה נמרצת. שכנו של פדלון מכר את ביתו, וכעת מתגוררים בו אברכים.

משה חכימה, חילוני שגדל כל חייו בשכונה, אומר גם הוא כי תושבים חרדים הולכים ומשתלטים על שכונת שלמה. "יש כאן בשבתות זריקות אבנים על רכבים נוסעים וזריקות ביצים על בחורות שמסתובבות בטייץ ועושות ג'וגינג, פשוט טרור נגד חילונים", אומר חכימה. לדבריו, בגינה ציבורית הצמודה לגן ילדים הוצבו שורות של מבנים ארעיים וקונטיינרים המוקפים בגדרות. הגדרות מונעות את הכניסה לשטח ציבורי. בעת שחכימה התראיין תקפו כמה חרדים שיצאו מהישיבה את צלם ynet. בעקבות התקיפה החליטו כמה תושבים חילונים לא להתראיין לכתבה.

יש כאן בשבתות זריקות אבנים על רכבים נוסעים וזריקות ביצים על בחורות שמסתובבות בטייץ ועושות ג'וגינג

בשכונת שלומה התגוררה מאז ומתמיד אוכלוסייה מעורבת. הרב דוד בירנבוים, המתגורר בשכונה, טוען כי אין בה השתלטות חרדית. "יש פה ישיבה שפועלת קרוב ל-70 שנה", הוא אומר. "בישיבה הזאת למדו תלמידים שהיום נמצאים ברחבי הארץ והעולם בתפקידים מאוד מכובדים ובכירים, שמכבדים את העיר חדרה".

חלק מהתושבים החרדים מודים שהשכונה שינתה את אופיה בשנים האחרונות. "ברוך השם השכונה השתנתה והפכה לחרדית. יש פה 20 בתי כנסת במרחק יריקה", אומר אחד מהם, איציק פינס.

עיריית חדרה מסרה בתגובה: "העירייה לא אישרה הצבת מבנים יבילים בשטחיה בשכונת שלמה ולא שימוש בנכסיה. הפיקוח על הבנייה ערך בדיקות בנכסים, ובעקבות זאת התריע מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון במכתב רשום למשתמשים בגן הילדים על שימוש שלא כדין בנכסים העירוניים. מנכ"ל העירייה דרש לפנות את נכסי העירייה תוך 60 יום או שיופעלו כל האמצעים העומדים לרשות העירייה על מנת להגן על זכויותיה. מובן מאליו שהעירייה אינה מעודדת תופעות של אלימות על כל צורותיה, אלא מעודדת יחסי שכנות טובה בין כל המגזרים בכל שכונות העיר".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?