טלוויזיה ללא נשים

צילומים של מגישות טלוויזיה נקרעו משלטים בירושלים

ההשערה היא שחרדים קיצונים אחראים למעשים

שלט חוצות של שופרסל בירושלים. הנשים נעלמו. צילום: אפרת בן צור, חדר 404שלט חוצות של שופרסל בירושלים. הנשים נעלמו (צילום אילוסטרציה). צילום: אפרת בן צור, חדר 404

צילומים של מגישות טלוויזיה הושחתו בשלטי חוצות שנתלו בירושלים, המציגים את פניהם של כוכבי ערוץ 2. השלטים נתלו על גשרים מעל כביש בגין בעיר והוצגו בהם שחקנים ומגישים העובדים בזכיינית הטלוויזיה "קשת", לקראת פיצול השידורים בערוץ 2. ביניהם היו מגישות התוכנית "ארץ נהדרת". תצלומיהן של שש הדמויות הנשיות נקרעו מהפרסומות.

"הארץ" מציין כי ככל הנראה חרדים קיצונים אחראים להשחתת שלטי הפרסומת.

סגן ראש עיריית ירושלים, עופר ברקוביץ, אמר: "איני מבין מי הם האנשים ההזויים שרוצים לראות רק גברים בעולם הזה. מדובר על קיצונים פורעי חוק, אשר מוציאים שם רע לעיר

סגן ראש עיריית ירושלים, עופר ברקוביץ: איני מבין מי הם האנשים ההזויים שרוצים לראות רק גברים בעולם הזה

הבירה של ישראל. לא נעמוד מהצד מול פעולות מהסוג הזה. פניתי למפקד המחוז. נדרוש למצות את הדין עם פורעי החוק, ונמשיך לשמור על מרחב ציבורי פתוח ומוגן לכל אדם ולכל אשה".

לפני שנים אחדות התנהל מאבק ציבורי סביב הדרת נשים משלטי פרסומות בעיר, לאחר שאגד ורוב חברות המדיה מנעו הצגת דמויות נשיות בשלטי פרסום ובפרסומות על אוטובוסים. בעקבות הביקורת הציבורית חזרו בהן החברות מההחלטה. בשנים האחרונות הושחתו כמה שלטי פרסומת במקומות שונים בירושלים.

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?