תורת הזוגיות על רגל אחת

עמותה דתית תדריך הורים בבתי ספר חילוניים

עמותת בנין שלם מתמחה בהדרכה בנושאי משפחה, זוגיות והורות "ברוח היהדות". דוברת מטעמה: הסוד לזוגיות טובה הוא יראת שמים

יו''ר הבית היהודי נפתלי בנט בויכוח ציבורי באוניברסיטה העברית בהר הצופים. 08.01.2013. צילום: מרים אלסטר פלאש 90.jpgשר החינוך, נפתלי בנט, בדיון ציבורי באוניברסיטה העברית. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בנין שלם, עמותה דתית המזוהה עם הזרם החרדי-הלאומי, תדריך הורים שילדיהם לומדים בבתי ספר חילוניים כדי להניע "תהליכים מחוללי שינוי התנהגותי חיובי אצל הילדים". העמותה תפעל בבתי ספר חילוניים במסגרת תוכנית שיזם משרד החינוך, שעלותה כמיליון שקל. המשרד יישא בחצי מהעלות והעמותה תממן את החצי השני.

לפי ידיעה ב"הארץ", משרד החינוך שכר את שירותיה של עמותת בנין שלם בהסתמך על הניסיון שצברה בהדרכה בנושאי משפחה, זוגיות והורות "ברוח היהדות". ההסכם בין הצדדים מאפשר הגדלה של היקף הפעילות.

עמותת בנין שלם פועלת זה כעשרים שנה. אחד מראשיה הוא הרב אוהד תירוש, שהקים מדרשה לבנות ברובע היהודי בירושלים. תירוש ממלא תפקיד בכיר במכינה "בני דוד" בהתנחלות עלי, שהקימו הרבנים אלי סדן ויגאל לוינשטיין.

שר החינוך, נפתלי בנט, הופיע לפני כמה חודשים בכנס השנתי של העמותה לפני קהל של נשים בלבד. בכנסים של בנין שלם מקפידים על הפרדה בין נשים לגברים. הכנס ננעל בדברי ברכה של הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת.

אחד מראשי בנין שלם הוא הרב אוהד תירוש, שהקים מדרשה לבנות ברובע היהודי בירושלים. תירוש ממלא תפקיד בכיר גם במכינה בני דוד בהתנחלות עלי

בעמוד הפייסבוק ובאתר האינטרנט של בנין שלם מוצגים עיקרי השקפותיה. "אם הייתי יכולה לתת את התורה של הזוגיות על רגל אחת, הייתי אומרת שצריך לשים את הדגש על מידות טובות ויראת שמים. זאת הליבה", מסבירה הרבנית אסתר לבנון מאלון מורה, אשתו של הרב אליקים לבנון.

המיזם המשותף לעמותה ולמשרד החינוך מרחיב את הפעילות של בנין שלם בחינוך החילוני. ההתקשרות הראשונה בין משרד החינוך לבנין שלם היתה בסוף 2015, אך ככל הנראה לא יצאה אל הפועל. לפני כשבועיים אושרה ההתקשרות מחדש, ונכנסה לתוקף עד סוף אוגוסט 2018. היקף הפעילות המתוכנן הוא 88 סדנאות הורים, אך ייתכן שהוא יגדל.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה ש"תהליך ההתקשרות עם עמותת בנין שלם נעשה בתהליך תחרותי פתוח, בהתאם לכל כללי המינהל התקין. במסגרת ההליך, ניתנה אפשרות לעמותת נוספות להציג מועמדות למיזם משותף".

בנין שלם והרב תירוש סירבו למסור תגובה.

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?