עוד מיליון דירות

גלנט: בתוך 20 שנה יידרשו 200 אלף דירות לחרדים

שר השיכון אמר גם שמאמצי הממשלה לצנן את שוק הדירות מצליחים וכי יש להרחיב את הבנייה ביהודה ושומרון

יואב גלנט. צילום: המכללה האקדמית ספיר, ויקיפדיהיואב גלנט. צילום: המכללה האקדמית ספיר, ויקיפדיה

בעשרים השנה הקרובות יהיה צורך לבנות 200 דירות למגזר החרדי, אמר שר השיכון, יואב גלנט. גלנט התייחס לגידול המתמשך בהתחלות הבנייה ולהגרלת הדירות במסגרת תוכנית מחיר למשתכן.

בדברים שנשא בפורום הנדל"ן השנתי של דן אנד ברדסטריט ישראל בגבעתיים, ביום רביעי שעבר, אמר גלנט, כי 200 אלף הדירות למשפחות חרדיות יצטרפו ל-600 אלף דירות שייבנו למגזר הדתי ולמגזר החילוני ולכ-200 אלף דירות שייבנו לאוכלוסייה הערבית.

גלנט אמר כי המאמצים שעושה הממשלה לצנן את שוק הדיור נושאים פרי. "ההתייצבות בענף הנדל"ן היא מציאות, וכל מי שמסתכל על זה מבין שזה הישג. כשאמרתי לפני חצי שנה שהביקושים קטנים הסתכלו עלי בתמיהה, אבל היום זו

200 אלף הדירות למשפחות חרדיות יצטרפו ל-600 אלף דירות שייבנו למגזר הדתי ולמגזר החילוני

המציאות", אמר שר השיכון. "יש היום 30 אלף זוגות שזכו במחיר למשתכן, חלקם ייכנסו לדירות עוד מעט וחלקם מחזיקים באפשרות לרכוש דירה מוזלת. אם לא היינו עושים את כל המהלכים האלו, זה לא היה קורה".

"בחדרי חרדים" מזכיר כי לפני שבוע התייחס שר השיכון גם לבנייה ביהודה ושומרון. בסיור בגוש עציון אמר גלנט כי הוא שואף להכפיל את מספר התושבים בגוש. הוא הוסיף: ''חיוני לבסס את האחיזה הישראלית במרחב ירושלים - ממעלה אדומים במזרח ועד גבעת זאב במערב, מעטרות בצפון ועד מרחב בית לחם וקבר רחל בואכה אפרת וגוש עציון; זהו אזור בעל חשיבות היסטורית, אסטרטגית ומוראלית".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?