חדו"ש על הפגנת האזיקים:

"ילדים שמגויסים למלחמות הדת, יכולים להתגייס לצה"ל"

מאות ילדים באזיקים השתתפו בהפגנה של העדה החרדית בירושלים נגד "גזירת הגיוס"

חרדים לובשים שקים ומניפים דגלים שחורים. מפגינים נגד יום העצמאות ה-62 ברמת בית שמש 20.04.10. צילום: קובי גדעון, פלאש 90חרדים לובשים שקים ומניפים דגלים שחורים בהפגנה נגד יום העצמאות ברמת בית שמש (צילום אילוסטרציה). צילום: קובי גדעון, פלאש 90

"העדה החרדית שוברת כל פעם שיאים חדשים של שימוש ציני בילדים", אומר מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, בתגובה להפגנת הקיצונים החרדים שבה נכבלו ילדים באזיקים. לדברי רגב, "לציבור קשה להבין למה ילדים, שמשמשים שוב ושוב למלחמות הדת של קנאי המגזר החרדי, אינם יכולים להשתתף בגיל 18 בהגנה על קיומם של עם ישראל ומדינת ישראל".

רגב מוסיף: "כל אדם הגון צריך לשאול את עצמו אם הוא מוכן לקנות מזון בהכשר הבד"צ של העדה החרדית, שמוציא ילדים באזיקים או בטלאי צהוב להפגנות. הגיע הזמן לומר ליצרני המזון, שערכי הבד"צ מאוסים בעינינו ולדרוש מתעשיית המזון הישראלית לחפש הכשרים אחרים, כשרים יותר מבחינה מוסרית".

מאות מילדי הפלג הקיצוני העדה החרדית ומהחסידויות המשויכות לבד"צ העדה החרדית השתתפו אתמול בהפגנה בכיכר השבת בירושלים, שבה מחו החרדים על הרצון לגייס בני ישיבות לשירות בצה"ל. מאות מהילדים הלכו בזוגות כשלידיהם אזיקים, כדי להביע את הכאב והחשש הגדול שמעוררת בציבור החרדי "גזירת הגיוס".

באתר "כיכר השבת" מצוין כי הילדים נשאו שלטים שעליהם נכתב: "טאטע, הצילו, שלא אפול כשאגדל לציפורני שמד השירות

במערכת הכריזה הושמעו קולות של ילדים, שקראו "בשלטון הכופרים אין אנו מכירים", "אין לנו חלק ונחלה במדינה הציונית ובצבא שלה"

הצבאי, הלאומי והאזרחי". אחד הילדים, מדווח nrg, עלה לבמה וקרא: "גם אם תקשרו אותנו באזיקים לא נלך לצבא". כבילת הילדים באזיקים עוררה ביקורת חריפה גם בקרב המגזר החרדי.

העצרת נפתחה בתפילות ובקריאת פרקי תהלים נגד "גזירת הגיוס". במערכת הכריזה, נכתב ב-ynet, הושמעו קולות של ילדים, שקראו "בשלטון הכופרים אין אנו מכירים", "אין לנו חלק ונחלה במדינה הציונית ובצבא שלה" ו"גיוס לצבא ושירות לאומי ואזרחי – גזירת שמד".

על שלטים שנשאו המפגינים נכתב: "מעולם לא לקחנו ממכם תקציבים. לכן אין אנו משועבדים לכם ולגזירותיכם. לא מדובשך ולא מעוקצך". על כרזה אחרת של החרדים הקיצונים נכתב, "לעולם לא ניכנע לגזירות השלטון".

בוואלה מציינים כי בהפגנה השתתפו כ-5,000 חרדים. לפני כשלושה שבועות נערכה הפגנה דומה באותו מקום. באותה הפגנה מחו החרדים על עבודתה של ועדת פלסנר, קראו פרקי תהילים, לבשו שק לאות אבל ותקעו בשופרות.

לידיעה ב"כיכר השבת"

 לידיעה ב-nrg

 לידיעה ב-ynet

 לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?