חקיקה דוחה פגרה

ריבלין נענה לקריאת חדו"ש, תומך בהארכת מושב הקיץ

יו"ר הכנסת: יש להאריך את מושב הכנסת עד לתחילת אוגוסט או עד שיסתיימו הדיונים ויגובש חוק חלופי לחוק טל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו''ר קדימה שאול מופז בישיבה הראשונה של ועדת השוויון בנטל בראשות ח''כ יוחנן פלסנר. 21.05.2012. צילום: אורי לנץ, פלאש 90.ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו''ר קדימה, שאול מופז, בישיבה של ועדת השוויון בנטל בראשות ח''כ יוחנן פלסנר. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, מתכוון לקדם את הארכת מושב הקיץ לפחות עד לתחילת אוגוסט, עד שתימצא חלופה לחוק טל. "מדובר בנושא שמחייב הכרעה, והכנסת איננה יכולה לקטוע את דיוניה בגיבושו רק בשל מועד הפגרה", אמר ריבלין.

יו"ר הכנסת הוסיף, כי אם הממשלה תניח יוזמת חקיקה על שולחן הכנסת בשבוע הבא, השבוע האחרון של המושב, הוא יפנה לוועדת הכנסת בבקשה להאריך את המושב כדי להשלים את הדיונים בעניין החלופה לחוק טל. "אם בקשתי תידחה על ידי ועדת הכנסת, בכוונתי להמשיך את הישיבה האחרונה של הכנסת לתוך הפגרה, עד שיסתיימו הדיונים ויאושר החוק. לנושא זה יש חשיבות ציבורית שהכנסת איננה יכולה להתעלם ממנה", אמר ריבלין לפי דיווח ב-nrg.

תוקפו של חוק טל יפוג ב-31 ביולי, אבל הכנסת אמורה לצאת לפגרה ב-26 בחודש. בפעולתו נענה יו"ר הכנסת לקריאתו של סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן, כי הכנסת תאריך את מושב הקיץ ולא תצא לפגרת הקיץ, כדי להמשיך את הדיונים בנוגע לחלופה

בכוונתי להמשיך את הישיבה האחרונה של הכנסת לתוך הפגרה, עד שיסתיימו הדיונים ויאושר החוק

לחוק טל. "המערכת הפוליטית, ובייחוד הממשלה, מפגינות ניתוק שלא יתואר מהעם בפרשת חוק טל", אמר אילן בסוף השבוע. "לא ייתכן שהמערכת הפוליטית תספר לנו כמה היא לחוצה בזמן , אבל הח"כים יצאו לחופשות".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס בפתח ישיבת הממשלה ביום ראשון לחלוקת השוויון בנטל. "64 שנים הנושא הזה לא טופל כראוי, וכעת אנחנו ניצבים בפני אפשרות של מהלך היסטורי", אמר. "חלוקה יותר שוויונית של הנטל חשובה לחוסן הלאומי שלנו, והאחדות חשובה לחוסן הלאומי שלנו. אני אחראי לנסות להביא פתרון, יחד עמכם, שישיג את שני היעדים הללו גם יחד".

במטה המאבק למציאת חלופה לחוק טל מתחו ביקורת על ראש הממשלה. "נתניהו מנסה להרדים את הציבור ומשתמש בתרגילים פוליטיים זולים על חשבון המשרתים, על מנת שלא לקבל החלטה", אמרו במטה.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?