ממשלה מנותקת

חדו"ש: להאריך בשבוע את מושב הקיץ של הכנסת

סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן, קורא לכנסת לדחות את צאתה לפגרה, כדי שלא תתפזר לפני שחוק טל מסתיים

ההפגנה הגדולה למען שיוויון בנטל ברחבת מוזיאון תל-אביב. 07.07.2012. צילם: הפורום לשיוויון בנטלההפגנה הגדולה למען שוויון בנטל ברחבת מוזיאון תל אביב, 7 ביולי. צילום: הפורום לשוויון בנטל

סמנכ"ל עמותת חדו"ש, שחר אילן, קורא לכנסת "לדחות את צאתה לפגרת הקיץ בשבוע". לדברי אילן, נוצר מצב הזוי שבו הכנסת עתידה לקיים את הישיבה האחרונה שלה במושב הקיץ שבוע לפני שמסתיים תוקפו של חוק טל: "לא ייתכן שהמערכת הפוליטית תספר לנו כמה היא לחוצה בזמן, אבל הח"כים ייצאו לחופשות ב-26 בחודש, בעוד חוק טל מסתיים ב-31 ביולי. המערכת הפוליטית, ובייחוד הממשלה, מפגינות ניתוק שלא יתואר מהעם בפרשת חוק טל. אם הכנסת תהיה בפגרה בשבוע האחרון של המאבק, הניתוק הזה יגלה אטימות וחוסר אכפתיות שאין שני להן".

אילן דיבר במסיבת עיתונאים שערך מטה המאבק לשוויון בנטל ביום שישי, במאהל הפראיירים בתל אביב. במסיבת העיתונאים השתתפו הפורום לשוויון בנטל, המחנה המשותף, התאחדות הסטודנטים הארצית, מועצת תלמידים ארצית, חדו"ש וישראל חופשית. 

החברה הישראלית דוהרת אל קיר בטון ואין מי שאוחז בהגה

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי, הפנה אצבע מאשימה לעבר ראש הממשלה. "החברה הישראלית דוהרת אל קיר בטון ואין מי שאוחז בהגה", אמר. לדבריו, במטה המאבק מתכוונים להמשיך בפעולות המחאה.

ב-nrg נמסר כי בסוף השבוע אמר השר משה יעלון, שייצג את הממשלה בדיונים עם ח"כ יוחנן פלסנר בניסיון לגבש חלופה לחוק טל, כי אין מקום לאופטימיות בעניין זה. "אני חושב שלא תהיה חקיקה עד 1 באוגוסט", אמר יעלון. "נוכל לנהל את המצב עד שיהיה לנו חוק חדש, מתישהו בעתיד".

בדיווח באתר מגפון נכתב כי לדברי יעלון, "המספרים של גיוס חרדים מאוד מעודדים. בשנה החולפת התגייסו כמעט 2,400, והצעתנו היא לגייס 6,000 בשנת 2017. אני אשמח שחרדים יתגייסו לצבא, מאחר שבשנים האחרונות נפתחו מסלולים לחיילים חרדים, שנחשבים מוצלחים מאוד".

לידיעה ב-nrg

לידיעה במגפוןאיך תוכל לפעול?