מוקד הרעש

הרב עמאר: רעידת האדמה בשל משבר הגיוס

בראיון לרדיו "קול ברמה" יצא הרב הראשי הספרדי נגד הכוונה לגייס את תלמידי הישיבות

הרב הראשי הספרדי ונשיא בית הדין הרבני הגדול לערעורים שלמה עמאר. 03.03.2011. צילום'' מרים אלסטר, פלאש 90.הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר, מציע הסבר מקורי לרעש האדמה שהרגישו רבים מתושבי ישראל ביום שלישי. לדברי הרב עמאר, רעידת האדמה קשורה למאבק הציבורי סביב גיוס החרדים.

בראיון לאבי מימרן בתחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" אמר הרב עמאר: "זה שמתעוררת קטגוריה נגד התורה ולומדיה, זה שמתעוררות מחלוקות בתוך עם ישראל, זה שגורם חלילה להסתה ושנאה – זה דבר חמור ביותר, בפרט בימי בין המצרים (חופשת הקיץ בישיבות). הלא תראו, עוד לא עבר זמן מאז שהתחילה הסערה, ואתמול הודיעו לנו שהיתה רעידת אדמה בישראל, בדרגה גבוהה רחמנא ליצלן".

עם זאת, כותב קובי נחשוני ב-ynet, הרב עמאר הדגיש כי אינו חושש לגורל עולם התורה. "אין לנו שום חשש", אמר, "יש לנו הבטחה מפי הקב"ה כי לא תישכח' (התורה)... עולם התורה ימשיך, בני הישיבות ימשיכו, 'תלמידי החכמים – תרום קרנם בכבוד".

חושבים שתלמידי הישיבה משתמטים. שינסו כל הגיבורים לשבת וללמוד שבוע אחד כל היום ויראו מהו הקושי האמיתי

לדברי עמאר, "היו תקופות הרבה יותר קשות. עברנו מלכים אדירים שקמו על ישראל בשנאה תהומית". בהקשר זה הזכיר את פרעה, המן, נבוכדנצר ועוד.

הוא תקף את המפגינים למען גיוס חרדים. "חושבים שהם (תלמידי הישיבה) משתמטים. שינסו כל הגיבורים לשבת וללמוד שבוע אחד כל היום ויראו מהו הקושי האמיתי", אמר.

עמאר אף רמז כי הדרישה לגייס חרדים היא מעשה שטן: "השטן הוא אמן גדול, כל פעם הוא בא, כל פעם בלבוש חדש, מעניין ומרגש: 'אנחנו נעשה את הצדק ונעשה את השוויון ונעשה שהם לא יסבלו' – כל זה הבל ורעות רוח, אחיזת עיניים, שקר וכזב".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?