לא מוסרי, לא דמוקרטי

הרב רגב: שטייניץ הוסיף זחילה על התרפסות

בכנס בתל אביב אמר שר האוצר, כי שילוב החרדים בעבודה חיוני יותר מגיוסם לצה"ל

שר האוצר יובל שטייניץ מהליכוד וסגן שר האוצר יצחק כהן מש''ס במסיבת עיתנואים במשרד ראש הממשלה בנושא תוכניות לפתרון מצוקת הדיור. 31.05.2011. צילום: נתי שוחט, פלאש 90.  שר האוצר, יובל שטייניץ, וסגן שר האוצר יצחק כהן מש''ס במשרד ראש הממשלה. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

"כל בחור יהודי שמגיע לגיל 18 צריך לשרת בצבא ולתרום למדינת ישראל, אבל אם שואלים מהו הצורך החיוני והדחוף ביותר של מדינת ישראל, זה קודם כל שילוב החרדים בעבודה", אמר שר האוצר, יובל שטייניץ, ביום שני.

בכנס כלכלי בתל אביב, מדווח האתר "כיכר השבת", אמר שטייניץ כי יש להתחשב בהשפעה של גיוס מלא לכל החרדים על כלכלת ישראל.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אומר: "דברי שר האוצר שטייניץ, כי יש להעדיף את השיקול של הוצאות החרדים לעבודה על השיקול של שוויון בנטל, הם לא מוסריים ולא דמוקרטיים. צריך לשלב גברים חרדים בעבודה וחייבים לשלב אותם גם בצבא".

לדברי רגב, "אחרי שצה"ל הבהיר שוב ושוב שהוא נזקק לשירות החרדים, קשה להבין את ההתעלמות הבוטה של שטייניץ מצורכי הביטחון הלאומי. קשה להבין את הזלזול העמוק שלו בערך השוויון בנטל. וקשה שלא להתרשם שלא פחות משטובת המשק עומדת לנגד עיניו הוא שואף למכור את השוויון בשירות כדי להמשיך בברית עם ש"ס ויהדות התורה. הגיע הזמן שבליכוד יבינו

לדברי שטייניץ, שירות אזרחי של חרדים בקהילות יוביל להעמקת העוני בחברה החרדית ולא יסייע לחלוקה שווה בנטל

שהמפלגות החרדיות האנטי-ציוניות הן שותפות מאוד לא טבעיות. חבל שבכנס על דיור בוחר שטייניץ לחבל בשוויון בנטל במקום להכות על חטא על שנכנע לש"ס והסכים להעניק הטבות לדיור בלי מיצוי כושר ההשתכרות. בכך הוסיף זחילה על התרפסות".

לפי דיווח ב-ynet, בכנס התייחס שטייניץ לדיוניה של ועדת פלסנר, המגבשת חלופה לחוק טל. שר האוצר הביע התנגדות לשירות אזרחי של חרדים בקהילות. לטענתו, שירות כזה יוביל להעמקת העוני בחברה החרדית ולא יסייע לחלוקה שווה בנטל.

"זה לא שוויון בנטל כשאחד משרת בצוללת או בטנק, בגולני או בצנחנים, אחד בבית חולים ואחד בישיבה או בנטיעת פרחים בשכונה שבה הוא מתגורר. אנחנו נשלם סכומים גדולים מאוד מאוצר המדינה כדי לממן שירות שאינו יעיל ויפגע אולי ביעילות במשק וגם אין פה שוויון אמיתי בנטל", אמר שטייניץ. הוא הוסיף: "אם בעשר-עשרים השנים הקרובות לא יהיה תהליך של הגדלת השתתפות החרדים והערבים בכוח העבודה, הכלכלה בישראל תיפגע קשה".

 לידיעה ב-ynet

 לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?