בית עם תוספות

קריאות במפד"ל לצרף את הרב אמסלם לבית היהודי

נפתלי בנט, המתמודד על ראשות המפלגה, מצטרף לקריאה לשלב בה את אמסלם

ח''כ חיים אמסלם מש''ס במסיבת עיתונאים בכנסת 17.11.10. צילום: אביר סולטאן, פלאש 90ח''כ הרב חיים אמסלם במסיבת עיתונאים בכנסת. צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

נפתלי בנט, המתמודד על ראשות הבית היהודי (המפד"ל), מצטרף לקריאות לשלב ברשימת המפלגה את הרב חיים אמסלם, ראש תנועת "עם שלם". אמסלם נבחר לכנסת ברשימת ש"ס, אך עזב אותה והקים את "עם שלם". "הרב חיים אמסלם – איש חרדי-ציוני אמיץ ופורץ דרך, מקומו צריך להיות איתנו ב'בית היהודי' החדש", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו.

בנט הוסיף: "הרב אמסלם הוא נחשון. פורץ דרך. הוא חרדי וילדיו חרדים. אך הוא חינך את ילדיו לשרת בצה"ל ולהשתלב בחברה הישראלית. הוא מייצג יהדות ספרדית מקרבת, פתוחה, החותרת לחברה צודקת יותר".

בנט תיאר כיצד הרב אמסלם פרץ דרך בתחום הגיור לעולי חבר המדינות ואף בשילוב חרדים במעגל העבודה והשירות, תחום

אני חולם שבבית זה ידורו יחד... אנשי ציונות דתית, חרדים ושאינם שומרי מצוות

שהוא מגדיר "חיוני לעתיד המדינה, לא בכפייה אלא בהידברות ותוך הבנת צורכי החרדים ותוך שימור גרעין חזק מאוד של לומדי תורה".

"אני חולם שבבית זה ידורו יחד, בפעם הראשונה בהיסטוריה הפוליטית, אנשי ציונות דתית, חרדים ושאינם שומרי מצוות", כתב בנט. "נשמע דמיוני? אם תרצו, אין זו אגדה".

בנט, מציינים באתר "כיפה", מצטרף לעמדתו של ח"כ זבולון אורלב, אשר נפגש כמה פעמים עם אמסלם ודן איתו בהצטרפותו לבית היהודי. לדברי אורלב, "עמדותיו של הרב אמסלם דברים הן לתפארת הציונות הדתית", והוא רואה בחיוב מהלך לחבירתו למפלגה.

 לידיעה באתר כיפהאיך תוכל לפעול?