אנטי-ציונות מהבית

נעצרו שלושה חרדים החשודים בריסוס הכתובות ביד ושם

המשטרה מייחסת לעצורים גם את ריסוס הכתובות באתר גבעת התחמושת ובבקעת הירדן

כתובות גרפיטי נגד הציונות ביד ושם. צילום: אורי לנץ, פלאש 90כתובות גרפיטי נגד הציונות ביד ושם. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

היחידה המרכזית של מחוז ש"י במשטרה עצרה אתמול שלושה צעירים חרדים, החשודים בריסוס כתובות הנאצה במוזיאון יד ושם לפני כשבועיים. שלושת העצורים, המתגוררים בבני ברק ובירושלים, אמרו לחוקרי המשטרה כי ריססו את הכתובות מתוך דבקות ב"אידאולוגיה אנטי ציונית שספגנו בבית".

בחיפוש בדירותיהם של החשודים, המתגוררים בבני ברק ובירושלים, החרימה המשטרה חומר רב בגנות הציונות ומדינת ישראל וכן דגלי אש"ף, תרסיסי צבע וחומרים החשודים כדברי הסתה שנמצאו במחשביהם. השלושה שיחזרו את המעשה במוזיאון בירושלים.

יו"ר יד ושם, אבנר שלו, אמר לאחר המעצר: "אנו שמחים שהמשטרה עשתה עבודה מהירה ויעילה. אני סבור שחשוב היה שנדע מה זהותם של מרססי הכתובות".

חיפוש בבתי החשודים החרימה המשטרה חומר רב בגנות הציונות ומדינת ישראל וכן דגלי אש"ף

המשטרה מייחסת לחשודים עבירות דומות שבוצעו באתר גבעת התחמושת ובאנדרטאות בבקעת הירדן, נכתב ב-ynet. על פי החשד, הם אלה שריססו גרפיטי על שלוש אנדרטאות לזכר חללי צה"ל ועל אנדרטה לזכר השוטרים שנרצחו בבקעת הירדן ב-19 באפריל.

ערב יום הזיכרון הושחת אתר ההנצחה גבעת התחמושת בירושלים. במקום רוססו כתובות נאצה בגנות הציונות והיהודים. דגל המדינה הענק, שהתנוסס על תורן בגובה של 30 מטרים, הופל ונשרף כליל. אחת הכתובות קבעה "גינטר גראס צדק". הסופר הגרמני, חתן פרס נובל לספרות גינטר גראס, עורר לאחרונה תרעומת בישראל לאחר שתקף את מדיניותה נגד איראן.

בכתובות אחרות בגבעת התחמושת נכתב: "הציונות – אם כל חטאת" ו"ציונים עלובים". ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, גינה את המעשה.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?