ראשי וממריד

רבנים קונסרבטיבים התלוננו במשטרה נגד הרב עמאר

התלונה מייחסת לרב הראשי הספרדי עבירות של המרדה והוצאת דיבה בעקבות התבטאויותיו נגד הזרמים הלא אורתודוקסיים

הרב הראשי הספרדי ונשיא בית הדין הרבני הגדול לערעורים שלמה עמאר. 03.03.2011. צילום'' מרים אלסטר, פלאש 90.הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר. צילום:' מרים אלסטר, פלאש 90

רבנים קונסרבטיבים הגישו למשטרה תלונה נגד הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר. לטענתם, הרב עמאר המריד, הוציא דיבה ופרסם לשון הרע בעניינם. לדבריהם, הוא עשה זאת במכתב שבו קרא לרבני ישראל להשתתף בכינוס חירום נגד הענקת תקציבים לראשי קהילות לא אורתודוקסיות ונגד ההכרה ברבנים קונסרבטיבים ורפורמים.

בשבוע שעבר הוציא עמאר מכתב למאות רבני יישובים בארץ, שכותרתו "לא עת לחשות". המכב כולל התבטאויות חריפות נגד הזרמים הלא אורתודוקסיים. עמאר קרא לרבנים לבוא לכנס שייערך ביום שלישי בבית הרבנות הראשית לישראל.

את התלונה נגד עמאר הגישו – כל אחד בנפרד – נשיא כנסת הרבנים של התנועה המסורתית בישראל, מאוריסיו בלטר, והרב הקונסרבטיבי אבינועם שרון, חבר כנסת הרבנים. הם טוענים כי באיגרת שהוציא נגדם יש כדי "לעורר מדנים ואיבה בין חלקים שונים של האוכלוסין" . בסעיף 136 (4) לחוק העונשין זוהי ההגדרה להמרדה. בהשתלחותו בהם הם רואים לשון הרע והוצאת דיבה.

הרב אבינועם שרון: הזדעזעתי מהצורה שבה פוגעים בכבודי, משפילים אותי בעיני הבריות והופכים אותי למטרה לשנאה ולבוז

"הזדעזעתי מהצורה שבה פוגעים בכבודי, משפילים אותי בעיני הבריות והופכים אותי למטרה לשנאה ולבוז", אמר שרון לקובי נחשוני מ-ynet. "הרב עמאר מתאר שם איך אני וחברי רומסים את התורה, עוקרים את היהדות, הורסים את הדת, משחיתים, מחבלים ומביאים חורבן על עם ישראל – הכל מתוך כוונה לפגוע בקדושת התורה".

הרב בלטר אמר: "הרב עמאר בחר לקחת דוגמה מקורח ועדתו, ולנסות לפלג את היהדות במקום לאחד אותה. זו אינה מחלוקת לשם שמים, אלא ריב ומדון על תקציבים, כוח וכסף".

מכתבו של עמאר הופץ לאחר שבסוף החודש שעבר הודיע היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, כי המדינה תסכים להגדיר מנהיגי קהילות רפורמיות "רב של קהילה לא-אורתודוקסית". מהלך זה סולל את הדרך לתקצובם, בדומה למימון שמקבלים רבנים המכהנים מטעם הרבנות הראשית. ההחלטה עוררה זעם בציבור האורתודוקסי.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?