פחד בבית שמש

נרגמה בגלל לבוש לא צנוע. חדו"ש: להקיא את הסיקריקים

קיצונים חרדים יידו אבנים על נהגת שנסעה עם בתה התינוקת. המשטרה פתחה בחקירה

תנועת נשים הדוגלת בכיסוי הפנים וכן בעטיפת הגוף בכמה שכבות של בגדים מסיבות צניעות הולכת וגדלה בבית שמש. רבים בציבור החרדי מתנגדים לתנועה זו. 01.02.2008. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90.   נשים בלבוש צנוע בבית שמש (צילום אילוסטרציה). הקיצונים יידו אבנים על נהגת בגלל לבושה צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

קיצונים חרדים בבית שמש יידו אבנים על מכוניתה של נהגת, משום שלבושה לא היה צנוע לטעמם. שמשת הרכב נופצה, אבל הנהגת לא נפגעה. הנהגת הותקפה ברחוב נהר הירדן בבית שמש. המשטרה פתחה בחקירה, אבל עדיין לא איתרה חשודים.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אומר: "נראה שבריוני ההפרדה והצניעות לא למדו דבר מהסערה הציבורית בשנה שעברה. רק אכיפה מסיבית יומיומית ותקופות מאסר ארוכות ישכנעו אותם שלא מחבלים במכוניות ולא יורקים ליד ילדות בנות עשר".

לדברי רגב, "החלקים החרדיים של בית שמש הולכים והופכים לעיר תאומה לטהראן ולקאבול. אם רבני בית שמש לא יקיאו מקרבם את הסיקריקים, הם יהיו אחראים בלעדיים לכך שהחלק החרדי של העיר יהפוך בעיני העולם כולו לאזור מוחרם ומצורע, סמל לקנאות ולאלימות".

הנהגת שהותקפה, ורד דניאל, אמרה ל-ynet: "הלב שלי דפק והלם, והתחלתי לבכות. כל מה שרציתי היה להניע את הרכב

הלב שלי דפק והלם, והתחלתי לבכות. כל מה שרציתי היה להניע את הרכב ולברוח משם

ולברוח משם".

במכונית היתה גם בתה, תינוקת בת שבעה חודשים. "פחדתי מאוד, בעיקר על הילדה", אמרה דניאל. לדבריה, כשיצאה מהרכב נתקלה במטר אבנים שנזרקו עליה. "ירדתי מהרכב ופתחתי את הבגאז' על מנת להוציא את העגלה של בתי. כשדיברתי בטלפון הסלולרי החל לעוף אלי מטר של אבני חצץ קטנות".

אחר כך החלו להיזרק לעברה אבנים גדולות יותר. "אבנים נזרקו מכל עבר", סיפרה דניאל. "הייתי חסרת אונים, לא יכולתי להיכנס לאוטו ולהתניע, כי כל הדלתות היו פתוחות ומנגד לא יכולתי לעזוב את הילדה".

באותו רגע קראו לה שתי נשים להיכנס לחנות סמוכה. "הן רצו אל הרכב ואספו את בתי. כאשר נכנסתי לחנות הם הפסיקו לזרוק את האבנים ושתי הנשים, שהיו עם כיסוי ראש, הכניסו את הילדה לחנות".

לידיעה על השלכת האבנים ב-ynet

לדברי ורד דניאל ב-ynetאיך תוכל לפעול?