קריקטורה ב"יתד נאמן":

בג"ץ כמו מחבלי אל-קאעידה שמנסים להפיל התאומים

מנכ"ל חדו"ש: "דגל התורה מוכיחה שוב ושוב שהיא שותף לא טבעי לכל קואליציה"

הקריקטורה שבה נכתב ''בג''ץ'' על מטוס בדרכו לפיגוע במגדל התאומיםהקריקטורה שבה נכתב ''בג''ץ'' על מטוס בדרכו לפיגוע במגדל התאומים

ביטאונה של דגל התורה, "יתד נאמן", פרסם בגיליון סוף השבוע קריקטורה המשווה את בג"ץ למחבלי אל-קאעידה שהפילו את מגדלי התאומים. בקריקטורה, של הקריקטוריסט הקבוע של העיתון יוני גרשטיין, נראה מטוס שעליו הכיתוב "בג"ץ" מתקרב למגדלי התאומים שעליהם כתוב "גבעת האולפנה".

אין זו הפעם הראשונה ש"יתד נאמן" מפרסם ציורים קשים ובוטים במיוחד של גרשטיין. בעבר פרסם קריקטורה ששילבה את סמל המדינה בצלב הקרס. הקריקטורה ההיא פורסמה בתגובה למה שהעיתון הגדיר "שנאת חינם" שגילו תומכי מחאת האוהלים כלפי הזרמת כספים לחרדים.

כל החומר ב"יתד נאמן" עובר צנזורה קפדנית בידי ועדה רוחנית, שתפקידה לוודא שהוא עומד בהשקפה של גדולי התורה הליטאים. לאחרונה עבר העיתון מהפך ואנשי המנהיג החדש של דגל התורה, הרב אהרון לייב שטיינמן, השתלטו עליו. הם הדיחו את העורך הראשי הרב נתן זאב גרוסמן, שהיה נאמן לקו הישן של הרב שך. גרוסמן נחשב קנאי במיוחד, ובין היתר הוליך בעבר

בעבר פרסם "יתד נאמן" קריקטורה ששילבה את סמל המדינה בצלב הקרס

מסעות הסתה נגד בג"ץ. אולם נראה שהשינוי לא הביא למיתון בקריקטורות ההסתה של גרשטיין.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, קרא בתגובה "לשים קץ לביזיון ההשתתפות של דגל התורה בקואליציה". לדברי רגב, "אין ב'יתד נאמן', שנתון לצנזורה רעיונית קשוחה של ועדת רבנים, פרסומים מקריים, בין כשהם מחברים בין סמל המדינה לצלב הקרס ובין כשהם מציגים את בית המשפט העליון כמחבלי התאומים. קשה להאמין שמישהו עוד רואה בדגל התורה, שאינה מכירה בשלטון החוק ורואה בבתי המשפט אויב, שותף טבעי לקואליציה. הסיעה מוכיחה שוב ושוב שהיא שותף בלתי טבעי לכל מי שדוגל בציונות ודמוקרטיה והיא נלחמת בשניהם. לבנימין נתניהו יש רוב מספיק גדול כדי להקים קואליציה אזרחית בלי אלה הרואים בבג"ץ מחבלים ובישראל – מדינת אויב ומרד באלוהים".

לידיעה באתר מגפוןאיך תוכל לפעול?