מעשה תועבה

רגב קורא לגדולי התורה לגנות כתובות הנאצה ביד ושם

כתובות נגד ישראל והציונות רוססו במוזיאון לזכר השואה. המשטרה חושדת כי למעשה אחראים חרדים אנטי-ציוניים

יד לילד ביד ושם. צילום: Templar1307, flickrיד לילד ביד ושם. במוזיאון רוססו כתובות נאצה. צילום: Templar1307, flickr

אלמונים ריססו כתובות נגד מדינת ישראל והציונות על מיצגי זיכרון וקירות הנצחה במוזיאון יד ושם בירושלים. ב"הארץ" נכתב כי במשטרת ירושלים חושדים כי האחראים להשחתה ביד ושם הם גורמים חרדים אנטי-ציוניים. צוותי זיהוי פלילי הגיעו למקום והמשטרה פתחה בחקירה.

בכתובות שרוססו ברחבת הכניסה למוזיאון יד ושם נכתב: "היטלר, תודה על השואה", "אם היטלר לא היה, הציונים היו צריכים להמציא אותו". בכתובות אחרות נאמר: "מדינת ישראל היא האושוויץ הרוחני של עדות המזרח", "יהודים התעוררו, משטר הרשע הציוני מסכן אותנו".

ב-ynet דיווחו כי אנשי יד ושם מציינים שהכתובות רוססו על קירות האנדרטה של כיכר גטו ורשה ואנדרטת הקרון.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, קרא בתגובה לגדולי התורה החרדים לפרסם גינוי חריף למעשים. לדברי רגב, "ברור שהמעשה הוא של קיצונים שאינם מייצגים את היהדות החרדית". עם זאת, "באווירה הקיימת ובהתחשב בהשקפת העולם

בכתובות נאמר: "היטלר, תודה על השואה", "אם היטלר לא היה, הציונים היו צריכים להמציא אותו"

האנטי-ציונית של היהדות החרדית, על המנהיגים החרדים להתנער לחלוטין ממעשה התועבה ולהבהיר לחסידיהם ולציבור הכללי שהם מתנגדים לו ורואים בו סטיה וסתירה לעקרונות היהדות. שתיקתם תתפרש בצדק כהשלמה עם מעשיהם של קיצונים במחנה החרדי".

רגב הזכיר שמנהיג דגל התורה, הרב שטיינמן, האשים לאחרונה את הציונות בהתגרות בהיטלר ובאחריות חלקית לשואה, ואמר ש"זו הוכחה נוספת כמה צריך להיזהר בהתבטאויות העוסקות בשואה".

אבנר שלו, יו"ר יד ושם, אמר כי הוא "נדהם ומזועזע מאקט בוטה של שנאה בוערת למדינה ולציונות. זה אקט מדאיג, שמבטא חצייה של קו אדום שלא ראינו כמותו".

שר החינוך, גדעון סער, אמר כי הוא "מזועזע ממעשה ההשחתה שבוצע הבוקר ומתוכן הכתובת. מי שחילל וטינף את יד ושם בכתובות מופרעות אלה, עשה זאת במטרה לפגוע ברגשות הציבור. אני סומך על משטרת ישראל שתדע לאתר את הפושעים ולהביאם לדין".

לידיעה ב"הארץ"

 לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?