תיאוריית קונספירציה

מלכיאלי: רודפים את דרעי כי מפחדים ממנו

בדיון שהתקיים בשבוע שעבר אמר חבר הכנסת מש"ס כי יו"ר המפלגה נתון תחת חקירות בגלל יכולתו להגדיל את כוחה הפוליטי

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי מש''ס. צילום: יעקב כהן, ויקיפדיהחבר הכנסת מיכאל מלכיאלי מש''ס. צילום: יעקב כהן, ויקיפדיה

יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, נתון לחקירות משטרה מפני שמפחדים מכוחו הפוליטי ומיכולתו לגייס קולות לש"ס. כך אמר בשבוע שעבר חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי מש"ס. מלכיאלי טען גם שמנהיגי יהדות התורה, יעקב ליצמן ומשה גפני, אינם יכולים לצרף מצביעים למפלגתם ולכן לא מתנהלת חקירה נגדם.

עמותת חדו"ש מציינת כי זוהי הפרספקטיבה החרדית על החקירות הפליליות נגד דרעי - לא הבנה שאולי באמת קיימת עבריינות בקרבם ולא חשבון נפש, אלא תיאוריית קונספירציה. הח"כים החרדים טוענים כי הסיבה לחקירות נגד דרעי היא הפחד מכוחה הפוטנציאלי של ש"ס.

מלכיאלי השתתף בדיון של ישיבת אור ישראל לכבוד בין הזמנים, שהתקיים בנהריה. לדבריו, כלי התקשורת "רודפים את מי שמפחדים ממנו. בנימין נתניהו, מפחדים ממנו – יורים בו. אף אחד לא מפחד מליצמן, לכן מפרגנים לו... גפני לא יכול להביא קולות משום מקום אחר – מפרגנים לו".

הוא הוסיף: "דרעי זה בן אדם שבן כספית ובן דרור ימיני אמרו עליו: 'אתה מסוגל להיות ראש ממשלה'. אדם כזה, צעיר, בעל יכולות, מבוגר אחראי במערכת – רודפים אותו. אותי לא רודפים – כי לא פוחדים ממני".

ישראל אייכלר: מלכיאלי צודק כשהוא אומר שמי שמפחדים ממנו – יש נגדו חקירות

"בחדרי חרדים" מציין שחבר מועצת העיר ירושלים אריה קינג, שגם הוא השתתף בדיון, העיר: "הוא צודק, אני מפחד מדרעי".

משתתף נוסף בדיון, ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה, אמר: "מלכיאלי צודק כשהוא אומר שמי שמפחדים ממנו – יש נגדו חקירות, תדעו לכם. אמר לי שר בכיר באחת הממשלות לפני עשרים שנה: 'ברגע שאריה דרעי הביא שבעה עשר מנדטים, הבנו שהדמוקרטיה מסכנת את קיומה של מדינת ישראל'... הוא אמר לי בשיא הציניות: 'היו לנו שתי אפשרויות, או לעשות מהפכה צבאית, או לעשות מהפכה משפטית'...

"אנחנו במהפכה משפטית", המשיך אייכלר. "הם הכניסו יועצים משפטיים בכל מקום ובכל זמן, לכן מלכיאלי צודק. אמרתי אז: 'מי שחוקר את דרעי, המחלקה הזאת לא תיסגר, הם ימשיכו לעבוד'. יש מאות חוקרים, במקום לחקור את הפושעים ברחובות ששודדים ורוצחים – הם עושים קריירות על אנשים בפוליטיקה".

לאייכלר, מבהירה חדו"ש לא מפריע שאין כמעט פקחים שבודקים את בטיחות הבנייה, שאין כמעט פקחים שבודקים את בריאות המזון ושיש אלפי משגיחי כשרות. ההשוואה המספרית היחידה שמעניינת אותו היא כאשר הוא תוקף את החקירות נגד עבריינים חרדים בניסיון לעשות דה-לגיטימציה למדיניות.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?