שני ההורים עובדים – אבסורד

ליצמן: לא כתוב בשום מקום שהגבר צריך לעבוד

סגן שר הבריאות אומר שיתנגד לקיצוץ בקצבאות הילדים, אבל שדי שהאם תצא לעבוד כדי לפרנס את המשפחה

סגן השר במשרד הבריאות, יעקב ליצמן מאגודת ישראל מקבל חיסון. ירושלים 04.01.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90סגן השר במשרד הבריאות, יעקב ליצמן, מקבל חיסון. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

"יש לנו בעיות שמקשות עלינו להפגין. את לא רואה אותנו ברחובות", אומר חבר הכנסת יעקב ליצמן מיהדות התורה למירב ארלוזורוב מ-"TheMarker", כשנשאל מדוע החרדים לא הצטרפו למחאה על יוקר המחיה בקיץ 2011. ליצמן, שמתייחס לכוונת הממשלה לקצץ כ-15 מיליארד שקל מהתקציב, אומר שיתנגד לכוונה לקצץ בקצבאות הילדים.

עם זאת, סגן שר הבריאות מסביר כי אין לתקוף את החרדים בטענה שאינם יוצאים לעבוד. "גם אם כולם היו רוצים לצאת לעבוד, אין עבודה בשבילם. הכל סיפורים", אומר ליצמן. "ומצד שני, בני ברק לא מוכת אבטלה. למה? כי אחד ההורים עובד".

גם אם כולם היו רוצים לצאת לעבוד, אין עבודה בשבילם. הכל סיפורים

ליצמן הודף את הטענה שאם שני ההורים יעבדו הכנסת המשפחה תגדל. "לא כתוב בשום מקום שהגבר צריך לעבוד. מספיק טוב אם האשה עובדת", הוא אומר. לטענתו, "זה הרי אבסורד שכולם יעבדו. כי מי יחנך את הילדים? מי ישגיח?"

בדרך כלל, לדברי ליצמן, "אחד מההורים צריך לעבוד והשני צריך להיות עם הילדים... אם תצאי לרחוב ותגידי ששני בני הזוג צריכים לעבוד, כולם יתנגדו. לא ייתכן מצב כזה. מישהו מוכרח להתמסר לילדים, שלא ייזרקו ברחוב".

לידיעה ב-"TheMarker"איך תוכל לפעול?