בהתאם להתפלגות רוכשי הכרטיסים

מפיקי מופע שירה: נשים לא יוכלו לצפות באירוע

המופע מתקיים במרכז ז'ראר בכר ירושלים. המפיקים הודיעו כי נשים יישבו ביציע וגברים באולם, אבל ימים מעטים לפני האירוע הודיעו כי גם היציע יוקצה לגברים

מרכז ז'ראר בכר בירושלים. צילום: Episcopal Diocese of Southwest Florida, wikipediaמרכז ז'ראר בכר בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: Episcopal Diocese of Southwest Florida, wikipedia

נשים שקנו כרטיסים למופע שירה שמתקיים הערב בירושלים קיבלו הודעה שלא יוכלו להשתתף באירוע, אלא יצפו בו בווידיאו. במופע היתה אמורה להיות הפרדה בין גברים לנשים – הגברים יישבו באולם והנשים ביציע. אבל המארגנים החליטו, בניגוד לפרסומים המוקדמים לפי ynet, כי גם היציע יוקצה לגברים.

אדם שרכש כרטיס לאמו, תושבת נתיבות, מתח ביקורת על מארגני המופע. "היא כל כך ציפתה להופעה, ואז, לפני כמה ימים התקשרו להודיע לה שכל הנשים עוברות לאולם אחר, שהאירוע יוקרן על מסך וידיאו ושיחזירו לה את הכסף", אמר. "זו פשוט בושה", הוסיף. "מדובר באפליה של נשים לרעה – ובניגוד למה שתוכנן ונכתב במפורש בפרסומים לקראת האירוע. שום דבר לא מצדיק צעד כזה".

אמי כל כך ציפתה להופעה, אבל לפני כמה ימים התקשרו להודיע לה שכל הנשים עוברות לאולם אחר, שם האירוע יוקרן על מסך וידיאו

בארגון האירוע, המתקיים במרכז ז'ראר בכר, שותפים כמה גופים. עם נותני החסויות למופע נמנים משרד התרבות והספורט ועיריית ירושלים. המופע מזוהה עם ש"ס וישתתפו בו יו"ר התנועה, השר אריה דרעי, והרב הראשי לישראל יצחק יוסף.

מהפקת המופע נמסר כי נבחנו כמה אפשרויות להפרדה בין גברים לנשים, ולבסוף הוחלט כי בהתאם להתפלגות רוכשי הכרטיסים יוקצה האולם המרכזי לגברים והיציע יחולק בין המינים.

המפיקים אמרו גם שניסו להעביר את המופע לתיאטרון ירושלים – אך שם סירבו לאפשר הפרדה בטענה כי מדובר באפליה. לכן הוחלט כי גם היציע יאוכלס כולו בגברים, אף שבפרסומים הוא יועד לנשים. בעקבות התערבות ynet חזרה בה ההפקה מההחלטה, והנשים יישבו ביציע כפי שתוכנן מראש.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?