שואה של הנשמות

עלון שמופץ בבתי כנסת משווה גיוס לצה"ל לשואה

קיצונים המתנגדים לגיוס חרדים כותבים בעלון: "ביכולתנו להציל את כל הנידונים למוות על ידי סכומים סבירים שיועברו לידיהם של עסקנים יראי אלוקים"

כוננות שיא לרגל סכנת השוויון בנטל. כרזות מזהירות כי אם יהיה גיוס של תלמידי ישיבות משתמטים תפתח מלחמת עולם ויערכו הפגנות המונית. 24022013. צילום נתי שוחט פלאש 90כרזות מזהירות כי אם יהיה גיוס של תלמידי ישיבות משתמטים, תיפתח מלחמת עולם וייערכו הפגנות המונית (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בעלון המופץ בימים אלה בבתי הכנסת ובתאי הדואר בשכונות החרדיות, משווים חרדים המתנגדים לגיוס בני ישיבות לצה"ל את השירות הצבאי לשואה.

"השואה באותם ימים היתה על הגופות וכיום הינה על הנשמות", נכתב בעלון. "השואה באותם ימים היתה בארצות אירופה וכיום הינה בארץ הקודש, השואה באותם ימים היתה על ידי רשעי הגויים, כאשר עם ישראל עומד בצד ומבכה את מר גורלו ועושה כל אשר לאל ידו להינצל – והשואה כיום הינה בשיתוף ובהסכמה של אנשים בעלי חזות חרדית".

עוד נכתב בעלון: "בשואה כיום בשנים תשע"ו-תשע"ז ביכולתנו להציל את כל הנידונים למוות על ידי סכומים סבירים שיועברו לידיהם של עסקנים יראי אלוקים, אשר יפעלו להציל בדרכים

השואה באותם ימים היתה על ידי רשעי הגויים... והשואה כיום הינה בשיתוף ובהסכמה של אנשים בעלי חזות חרדית

נכוחות ומקובלות".

בכרוז, מציין "כיכר השבת", מופיעות גם תמונת של יהודים יורדים מרכבות שהובילו אותם למחנות ההשמדה ולידן נכתב: "לקראת השמדת הגופות". בתמונה אחרת נראים חרדים המתגייסים לצה"ל ולידה הכיתוב: "לקראת השמדת הנשמות".

העלון מיועד לאיסוף תרומות למאבק נגד גיוס בחורי ישיבות. מחבריו מבקשים מהקוראים לתרום לפחות 30 שקל בחודש במשך שנתיים.

בתגובה על העלון אמרו אנשי חינוך: "מדובר בכרוז מזוויע, המוכיח שוב כי לאותם קיצונים אין גבולות וסייגים במאבק למען מטרותיהם ההרסניות. לאן הגענו? להשוות את הגיוס לצבא למחנות ההשמדה בשואה? נראה כי הקיצונים באמת איבדנו את הבלמים".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?