בגיבוי הרבנות

הרב יוסף: רבנים קיבלו שוחד בתמורה לגיור

הרב הראשי סיפר בדרשה פומבית על רבנים שקיבלו אלפי דולרים כדי לגייר ושיבח את מערך הגיור של הרבנות

הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף, באירוע בתל אביב. 28022016 צילום: יעקב כהן, פלאש 90הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף.צילום: יעקב כהן, פלאש 90

הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף, אמר שלשום כי כמה רבני ערים קיבלו שוחד כדי לערוך גיורים. לדבריו, רב עיר במרכז הארץ קיבל 5,000 דולר בתמורה לגיור ורב בדרום קיבל 2,000 דולר כדי לערוך גיור. הרב יוסף אמר גם, שרק הרבנות הראשית צריכה לעשות גיורים.

בדרשה שנשא בכינוס שהתקיים ביום ראשון במלון שערי ירושלים אמר עוד הרב הראשי כי בתקופת הממשלה הקודמת, שביקשה לאפשר לכל רב עיר לערוך גיורים, פנה אליו חבר כנסת שיזם הצעת חוק בסוגיה זו וביקש ממנו לתת אישור לגייר לרב מסוים. חבר הכנסת הכחיש אחר כך את הטענה, אבל הרב יוסף סיפר שהח"כ אמר שלא יקדם את הצעת החוק אם הרב שחפץ ביקרו יקבל אישור לגייר.

"פגשתי את אותו רב וראיתי שהוא לא מקשיב. אני מכיר אותו ואת דעותיו. הוא סימן מטרה ורוצה לגייר", אמר הרב יוסף.

לדברי הרב יוסף, רב עיר במרכז הארץ קיבל 5,000 דולר ורב בדרום קיבל 2,000 דולר לגיור

"כדי לפתור בעיה אמיתית, של גויים שחיים בתוך החברה החילונית ושל התבוללות, הוא קבע שצריך לגייר קטינים. היום הוא לא ברשימות שלנו (של רבנים המוסמכים לגייר)".

הרב הראשי סיפר, מציין אתר News1, כי בעבר עלתה הצעה לגייר עשרות ילדים שעלו מרוסיה כדי למנוע התבוללות. הוא הביע התנגדות לכך והפנה אצבע מאשימה אל מי שהעלה לא יהודים לישראל. לדבריו, הרב ששוחח אתו הציע לגיירם, אף על פי שאמם אינה רוצה להתגייר ואביהם חילוני.

הרב יוסף שיבח את מערך הגיור של הרבנות. "הרבנים המגיירים מקילים והולכים על הקו האדום של הקוּלוֹת... בזמן האחרון כל מיני קבוצות הקימו לעצמן דברים פרטיים – זה פתח לרפורמים!" הוא קרא לרבנים להיות תקיפים בנושאי הגיור והשבת והתחייב כי יקבלו מהרבנות הראשית את מלוא הגיבוי.

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?