לילדות - רק שמלות וחצאיות

בסניף פוקס בקניון רמות אין מכנסיים קצרים לבנות

הורים שרצו לקנות לבנותיהם מכנסיים קצרים עם תחילת הקיץ הופתעו לגלות כי בחנות של הרשת בקניון רמות אי אפשר למצוא פריט זה לבנות ולנשים

חנות פוקס בתחנה המרכזית בירושלים. צילום: אני, ויקיפדיהחנות פוקס בתחנה המרכזית בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: אני, ויקיפדיה

אם מישהו היה זקוק לתזכורת למה שעלול לקרות בעקבות חדירה חרדית לשכונות חילוניות, הנה דוגמה לכך: הורים שהגיעו בשבועות האחרונים לסניף של רשת פוקס בקניון רמות בירושלים הופתעו כשנודע להם שאי אפשר למצוא בו מכנסיים קצרים לבנותיהם.

"חיפשתי מכנסיים קצרים לבנות שלי ולא מצאתי מכנסי נשים וילדות בסניף", מספרת מיטל, אם לשתי בנות מהגבעה הצרפתית. "המוכרת אמרה שאין מכנסיים בסניף וגם לא צפויים להגיע מכנסיים. פריטי הלבוש היחידים שאפשר היה למצוא לבנות הם שמלות וחצאיות".

שכונת רמות עברה בשנים האחרונות תהליך התחרדות וכיום מתגורר בה רק מיעוט חילוני, מציין אתר ואלה. עם זאת, קניון רמות משרת גם את תושבי הגבעה הצרפתית וגבעת זאב, שכונות מעורבות עם רוב חילוני.

מיטל, אם לבנות: המוכרת אמרה שאין מכנסיים בסניף וגם לא צפויים להגיע מכנסיים

טל עמיעד, אב לשתי בנות מהגבעה הצרפתית, נתקל בבעיה דומה. "אשתי הלכה לקנות מכנסיים קצרים לבתנו בת החמש, וגילינו שאין להשיג בפוקס", הוא מספר. "אני מאוד כועס כי זכור לי שהיה פעם חרם של חרדים על הקניון הזה, והחילונים התבקשו לתמוך בהנהלה ולהגיע לקנות. אז תמכנו, וכעת הם נכנעים ללחץ של החרדים?"

מרשת פוקס נמסר בתגובה: "תמהיל הקולקציה הקיים בכל אחת מחנויות המותג משתנה בהתאם לביקוש מצד הקהל באזור וגודל החנות. הנושא ייבדק לעומק ויישקל בכובד ראש".

מהנהלת הקניון נמסר: "קניון רמות משמש את כל תושבי צפון ירושלים ומרכזה ונותן מענה מגוון מאוד של שירותים לכלל התושבים... הנהלת קניון רמות ירושלים אינה מתערבת במוצרים ובפריטים הנמכרים בחנויות עצמן. כל חנות וחנות בקניון רמות מחליטה לעצמה על מגוון המוצרים שלה".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?