שחיטה ללא רישיון

אישום: קמב"ץ העדה החרדית העלים מס במאות אלפים

יואליש קרויס ושותפו הפעילו משחטה במאה שערים, בלי לדווח על הכנסותיה

עסקן העדה החרדית, יואליש קרויס משוחרר ממעצר במגרש הרוסים. קרויס נעצר בחשד שתקף אישה משום שהלכה ברחוב עליו הוא הכריז כרחוב לגברים בלבד 26.10.09. צילום: מתניה טאוסיג, פלאש 90 יואליש קרויס משוחרר ממעצר, לאחר שנחשד בתקיפה של אישה בירושלים. צילום: מתניה טאוסיג, פלאש 90

יואליש קרויס, המכונה "קמב"ץ העדה החרדית", מואשם בהעלמת מס במיליוני שקלים. לפי כתב אישום שהוגש בשבוע שעבר לבית משפט השלום בירושלים, קרויס ושותפו, מראד טרוה, הפעילו במשך חמש שנים משחטת עופות בשכונת מאה שערים. המשחטה פעלה ללא רישיון.

לפי כתב האישום, קרויס לא דיווח על הכנסות המשחטה, שהסתכמו ב-2.5 מיליון שקל בחמש שנים. לפני חודשים מעטים נסגרה המשחטה על ידי שוטרים וחוקרי מס. בכתב האישום, שהוגש על ידי עורך הדין דן בהט מהפרקליטות, נאמר כי קרויס וטרוה לא דיווחו על הכנסות המשחטה בכל חמש שנות פעילותה.

לפני חודשים מעטים נסגרה המשחטה על ידי שוטרים וחוקרי מס

מכתב האישום עולה כי בשנת 2006, אז החלה המשחטה לפעול, הכנסותיה הסתכמו בכ-172,000 שקלים. שני השותפים במשחטה לא דיווחו על הכנסות אלה ולא על הכנסות שקיבלו בהמשך.

גלעד גרוסמן מציין בוואלה, כי קרויס, בן 39, נאשם גם בכך שמעולם לא הוציא תעודת זהות. קרויס משתייך לחסידות תולדות אהרן ונחשב דמות מוכרת בין אנשי הפלג הקיצוני העדה החרדית.

פרקליטו של קרויס, עו"ד יאיר נהוראי, אמר: "על פניו, אין ממש בעובדות כתב האישום. עם זאת, אנחנו נלמד אותו לעומק ונגיב בהתאם בבית המשפט".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?