בלי ידיים

הקודם שסירב ללחוץ את ידי היה איראני

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, פגע בשרת הבריאות הבלגית בכנס בז'נבה, כשלא הסכים ללחוץ את ידה

סגן השר במשרד הבריאות, יעקב ליצמן מאגודת ישראל מקבל חיסון. ירושלים 04.01.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, מקבל חיסון. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, סירב ללחוץ את ידה של עמיתתו הבלגית, לורט אונקלינקס, בוועידה בינלאומית שהתקיימה בז'נבה. השרה ביטאה את עלבונה בעמוד הפייסבוק שלה.

סוכנות הידיעות היהודית JTA דיווחה כי השניים נפגשו בעצרת הבריאות העולמית. אונקלינקס, סגנית ראש הממשלה ושרת הבריאות של בלגיה, ניגשה אל ליצמן, כדי לברך אותו ולשוחח עמו. אבל כשהושיטה לו את ידה, סירב סגן השר מיהדות התורה ללחוץ אותה.

"הידיים שלי נקיות! זאת הפעם השנייה ששר מסרב ללחוץ את ידי בגלל היותי אישה", כתבה אונקלינקס בעמוד הפייסבוק שלה. "בפעם הקודמת זה היה איראני. עכשיו זה שר הבריאות של ישראל (כך במקור), כאן בז'נבה. היחס הפונדמנטליסטי הזה, שקשור לאופן שבו נתפסות נשים בדת, מטריד אותי עמוקות".

היחס הפונדמנטליסטי הזה, שקשור לאופן שבו נתפסות נשים בדת, מטריד אותי עמוקות

הבעת העלבון הפומבית של אונקלינקס הרגיזה לפחות חלק מהקהילה היהודית בבלגיה, נכתב באתר חדשות 10. "התגובה הילדותית של השרה מעידה על בורותה", טען העורך הראשי של "יודס אקטואיל", העיתון היהודי הנפוץ במדינה.

"לסירובו של מר ליצמן ללחוץ את ידה של גב' אונקלינקס אין כל קשר להשקפה כלשהי על נשים או על ניקיון", הוסיף העורך. "גם על נשים חרדיות נאסר לגעת בבני המין האחר. זה המנהג. פוליטיקאי מנוסה יותר היה צריך להיות מודע לרגישות הזאת מראש".

לידיעה בחדשות 10איך תוכל לפעול?