שר השיכון נגד טרכטנברג

אטיאס מטרפד הוזלות לסטודנטים, בשביל הטבות לאברכים

שר השיכון הורה למנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל שלא להעביר לאישור ועדת הכספים את פרויקט הבנייה המוזלת להשכרה לסטודנטים

שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, מש''ס באתר בניה בירושלים 22.07.10 .צילום: יוסי זמיר, פלאש 90שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, באתר בנייה בירושלים.צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס מש"ס, הורה למנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, שלא להעביר לאישור ועדת הכספים את פרויקט הבנייה המוזלת להשכרה לסטודנטים. ההוראה מנוגדת להחלטת הממשלה בנושא, שנסמכת על המלצות ועדת טרכטנברג.

לפי הנחיות החשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, ועדת הכספים צריכה לאשר כל הנחה במחירי קרקע שמשווק מינהל מקרקעי ישראל. ב"TheMarker" נכתב כי בעקבות המלצות ועדת טרכטנברג החליטה הממשלה שהמינהל יעמיד קרקעות לבנייה להשכרה מוזלת לסטודנטים בחינם, כלומר בהנחה של 100%.

ההנחה היתה אמורה לקבל את אישור ועדת הכספים. ליברמן היה אמור להעביר את בקשת האישור לוועדת הכספים, אבל אטיאס הורה לו שלא לעשות זאת. שר השיכון כורך את אישור ההנחה בקרקע לסטודנטים בשני פרויקטים נוספים – מחיר למשתכן ובנייה לשכירות מוזלת. לדבריו, המינהל קיבל החלטות הנוגעות לשלושת הנושאים האלה, והם צריכים לעבור

אטיאס כורך את אישור ההנחה בקרקע לסטודנטים בשני פרויקטים נוספים – מחיר למשתכן ובנייה לשכירות מוזלת

כמקשה אחת לוועדת הכספים.

באוצר קיבלו בתדהמה את הוראתו של אטיאס. מקורות במשרד אמרו כי שר השיכון מנסה לטרפד דיור מוזל להשכרה לציבור החילוני. בכיר טען כי בשיחה פנימית במינהל אמר אטיאס: "גם לנו יש סטודנטים, שקוראים להם אברכים".

בתגובה מסר מקור במינהל מקרקעי ישראל: "אגף התקציבים מעכב את הגדלת היצע הקרקעות, פוגע בסטודנטים ובדיירי הדיור הציבורי – הכל כדי למקסם רווחים מקרקעות המדינה. בעקבות דרישה של אנשי האגף, החשבת הכללית דרשה להעביר לאישור ועדת הכספים הנחות שהתקבלו במועצת המינהל, בהחלטה שכללה הן את מעונות הסטודנטים, הן את הדיור להשכרה והן את מחירי מחיר למשתכן".

לידיעה ב-"TheMarker"איך תוכל לפעול?