חוק האחריות המינית

ח"כ זאב מנסה למנוע קיום יחסי מין לפני הנישואים

חבר הכנסת מש"ס מתכוון להגיש הצעת חוק שתגביל יחסי מין בין בני נוער שאינם נשואים

חברי הכנסת ניסים זאב משס ומשה כחלון מהליכוד בישיבה בכנסת 14072008 צילום קובי גדעון פלאש 90.חבר הכנסת נסים זאב עם משה כחלון בכנסת. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

"חוסר האחריות של נערים ונערות שמקיימים יחסי מין, נכנסים להריון ואחר-כך מבצעים הפלה הפך לבעיה רצינית של ישראל. אני מתכוון להעלות הצעת חוק בכנסת, שלפיה ייאסר קיום יחסי מין מחוץ לנישואים", אומר חבר הכנסת נסים זאב מש"ס.

זאב מתייחס לדיון בוועדת חוקה, חוק ומשפט בהצעת חוק שהגישה חברת הכנסת זהבה גלאון ממרצ, שלפיה יועלה גיל הנישואים מ-17 ל-18. הצעתה של גלאון אושרה בקריאה ראשונה. זאב וחבריו בסיעת ש"ס התנגדו להצעת החוק של גלאון.

בדיון חשף זאב את כוונתו להגיש הצעת חוק להגבלת יחסי המין. גלאון העלתה את תוכן ההצעה של זאב לדף הפייסבוק שלה והידיעה התפשטה במהירות.

צעירים מקיימים זה עם זה יחסי מין כשאינם נשואים, וצריך להפסיק עם זה. יש אלפי הפלות של צעירות בישראל

"אם רוצים להגביל את הדתיים להינשא רק בגיל 18, צריך להגביל גם מהצד השני", אומר זאב ל"גלובס". "מתחוללת הפקרות בכל רחבי הארץ. צעירים מקיימים זה עם זה יחסי מין כשאינם נשואים, וצריך להפסיק עם זה. יש אלפי הפלות של צעירות בישראל, וזה הפך למכת מדינה".

זאב מוסיף כי בכוונתו להעלות הצעת חוק שתגביל את יחסי המין מחוץ לנישואים. לכל הפחות הוא מתכנן להכניס תיקון להצעת החוק של גלאון, כשזו תגיע לקריאה שנייה ושלישית בכנסת.

לידיעה ב"גלובס"איך תוכל לפעול?