התקפה במייל

מאות הודעות דוא"ל נגד "קול ברמה" ברשות השנייה

ההודעות, רובן מיהודים בארצות הברית, יוצאות נגד הדרת נשים משידורי התחנה החרדית

קול ברמה. צילום: zeevveez, flickrקול ברמה. צילום: zeevveez, flickr

חברי מועצת הרשות השנייה קיבלו למעלה מ-2,000 הודעות דואר אלקטרוני, רובן מיהודים בארצות הברית, שבהן מובעת מחאה על הדרת נשים בתחנת הרדיו החרדית "קול ברמה". במסרים מתבקשים חברי המועצה לדון מחדש בהחלטה המאפשרת ל"קול ברמה" להפחית את מספר שעות השידור השבועיות שבהן מושמעות נשים משש לארבע.

"אין כל רציונל להגביל את מספר שעות השידור בהן מותר לנשים לעלות לשידור בתחנה", נכתב בהודעות. "תומכי ישראל מרחבי העולם דואגים לרווחת החברה הישראלית. אנו רוצים לראות בישראל מקום צודק, שוויוני ודמוקרטי. הפסיקו להעניק לגיטימציה לשוליים קיצוניים שמנסים לכפות אג'נדה אנטי נשית".

היוזמה לשליחת ההודעות היא ככל הנראה של הקרן החדשה לישראל, נכתב ב"הארץ". באתר של הקרן פורסמה קריאה לשלוח

יו"ר מועצת הרשות השנייה, ד"ר אילן אבישר: הרשות רואה בחומרה את הטרדת חברי המועצה באמצעות טרור אינטרנטי

הודעות דואר אלקטרוני בלשון זו. בפנייה הוסבר כי תחנת הרדיו, שהוקמה בזיכיון ציבורי על מנת לתת מענה לציבור האורתודוקסי, מפירה זה זמן רב את החוק הישראלי ומסרבת לאפשר לנשים לעלות לשידור.

יו"ר מועצת הרשות השנייה, ד"ר אילן אבישר, אמר בתגובה: "הרשות רואה בחומרה את הטרדת חברי המועצה באמצעות טרור אינטרנטי ותבדוק את כל האפשרויות להגנה על החברים ולמיצוי הדין מול הגורמים שיזמו וביצעו את המתקפה".

מ"קול ברמה" נמסר: "מה גרם לכך שבן לילה אלפי מיילים נשלחו לרשות השנייה בזמן כה קצר? אם התלונות היו נשלחות לאורך זמן, אזי רמת המהימנות של מקור המיילים היתה עולה. לפיכך, אין בכוונתנו להתייחס לפעולה טכנולוגית בסיסית שכל חובב מחשבים יכול לייצר".

 לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?