גפני שוב מלכלך על חדו"ש

אפילו לא אגורה מכספי משלם המיסים

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, פרסם נתונים מעוותים על שכר בכירי חדו"ש. חדו"ש כרגיל מפרסמת את הנתונים האמיתיים. "גפני, שרגיל לנהוג בכספי ציבור כבתוך שלו, עוד לא למד כנראה להבדיל בינם לבין כספי תורמים"

שר האוצר, יובל שטייניץ, מהליכוד בשיחה עם יו''ר ועדת הכספים של הכנסת, משה גפני, מדגל התורה בשעת הצבעה על חוק ההסדרים. צילום: 15.07.09 אביר סולטן, פלאש 90שר האוצר, יובל שטייניץ, מהליכוד בשיחה עם יו''ר ועדת הכספים של הכנסת, משה גפני מדגל התורה, בשעת הצבעה על חוק ההסדרים. צילום: 15.07.09 אביר סולטן, פלאש 90

יו"ר ועדת הכספים משה גפני משקיע מאמצים רבים במלחמה בחדו"ש. זה חיובי כיוון שזה אומר שיש לו פחות פנאי להזיק למדינת ישראל על חשבון משלם המסים. השבוע פרסם גפני נתונים מעוותים על משכורות בכירי חדו"ש ב-2010.

הוא כמובן הקפיד להציג שכר שנתי ולא חודשי ועלויות שכר ולא שכר ברוטו. כדי שהוא לא יצא מטעה נציין את המשכורות האמיתיות (הרב רגב - 40 אלף, שחר אילן - 20 אלף).

והנה תגובת חדו"ש לדברי גפני: "חדו"ש הוקמה בסיועו הפעיל של המנהיג ואיש העסקים סטנלי גולד, כמסגרת למאבק למען חופש הדת והשוויון בנטל ואינה מקבלת אגורה מכספי משלמי המסים. פעילות העמותה מתבססת על עבודתם של נשיא התנועה הרפורמית העולמית לשעבר, הרב עו"ד אורי רגב.

החשיבות שיו"ר ועדת הכספים מייחס לחדו"ש מלמדת עד כמה הצליחה העמותה בפעילותה. גולד וייתר תורמי חדו"ש מרוצים מאוד מהשינוי באווירה הציבורית בישראל בתקופת פעילותה של העמותה. השינוי הזה הושפע מאוד מהמידע האמין והנתונים שחדו"ש מספקת בקביעות.

רגב והעיתונאי הבכיר שחר אילן, אשר השתכרו בתפקידיהם הקודמים סכומים גבוהים משמעותית. המעבר לניהול חדו"ש היה כרוך בירידה משמעותית בשכרם.

"החשיבות שיו"ר ועדת הכספים מייחס לחדו"ש מלמדת עד כמה הצליחה העמותה בפעילותה. גולד ויתר תורמי חדו"ש מרוצים מאוד מהשינוי באווירה הציבורית בישראל בתקופת פעילותה של העמותה. השינוי הזה הושפע מאוד מהמידע האמין ומהנתונים שחדו"ש מספקת בקביעות. הם מרוצים גם מהשותפות בין ישראל לתפוצות שיצר רגב למען חופש הדת.

"אחרי שנים בוועדת הכספים גפני כנראה עדיין לא למד להבדיל בין כספי ציבור לכספי תרומות של אנשים פרטיים. זאת, כנראה, כיוון שהוא רגיל לנהוג בכספי ציבור כבשלו ומנצל אותם למימון ההשתמטות מהשכלה, צבא ועבודה, תוך פגיעה גוברת בעתיד מדינת ישראל, בטחונה וכלכלתה".איך תוכל לפעול?