שוליים מתרחבים

זוג חרדים הכו אישה בגלל "לבוש לא צנוע"

מנכ"ל חדו"ש: נדרש גינוי תקיף על ידי ראשי היהדות החרדית, ובצדו קידום החקיקה העוסקת בתקיפת נשים ובענישה לדוגמה

התחנה המרכזית בירושלים. צילום: RonAlmog, flickrהתחנה המרכזית בירושלים. צילום: RonAlmog, flickr

נופר ממן, צעירה מירושלים, הוכתה על ידי בני זוג חרדים, חסידי ברסלב, עד שנאלצה להתפנות לבית חולים. ממן נפגשה עם שתי חברות בתחנה המרכזית בירושלים. התקרית החלה כשילדתם של בני הזוג, בת ארבע, ראתה אותה והחלה לצעוק "לא צנוע, לא צנוע". אביה של הילדה ראה אותה ופתח גם הוא בצעקות "שיקסע!"

בחדשות 2 דווח כי אחת מחברותיה של ממן העירה להורים על הדברים שהטיחו בהן. בתגובה התחילה אם המשפחה לצעוק על שלוש החברות: "זונות בנות זונות. שיקסע, אתן לא צנועות".

האם לא הסתפקה בקללות ובן זוגה סייע לה. "התחלתי להגיד לה שאיש באמונתו יחיה", סיפרה ממן. "עוד לפני שהספקתי לסיים את המשפט חטפתי ממנה מרפק בעין שמאל. ניסיתי להדוף אותה מעלי ופתאום הרגשתי מכה חזקה בראש. התברר שזה היה מהאבא, שבא אלי מאחור עם בקבוק. התחלתי להסתחרר והרגשתי את עצמי מקופלת וחוטפת אגרופים ובעיטות".

חטפתי ממנה מרפק בעין שמאל. ניסיתי להדוף אותה מעלי ופתאום הרגשתי מכה חזקה בראש. זה היה מהאבא, שבא אלי מאחור עם בקבוק

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "האירוע האחרון, בלב ירושלים, הוא תזכורת לכך שהשוליים הסהרוריים של היהדות החרדית כנראה אינה כה קטנים. נדרש גינוי תקיף על ידי ראשי היהדות החרדית, לרבות רבני ברסלב, ובצדו קידום החקיקה העוסקת בתקיפת נשים ובענישה לדוגמה, אשר תבהיר לכל כי התגובה לא תהיה רק זעקות שבר של פוליטיקאים אלא מאסר ממושך".

ממן פונתה לאשפוז בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים. בני הזוג התוקפים עלו לאוטובוס, אבל נעצרו והורדו ממנו. האם שוחררה, והשבוע יוגש כתב אישום נגד האב.

בראיון לחדשות 2 ביקשה ממן להעביר מסר לנערות ולנשים שנאלצות להתמודד עם אלימות על רקע דתי וקראה להן ללמוד הגנה עצמית. היא הדגישה כי הותקפה אף על פי שהיא מנהלת אורח חיים דתי, כולל הקפדה על לבוש צנוע.

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?