חוק טל יוחלף לא במחטף

חדו"ש – הצבא יקבע מי ראוי לשרת, לא ראשי הישיבות

מנכ"ל חדו"ש מצטרף ליו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, בהתנגדות לתחליף לחוק טל שמגבשים הליכוד וקדימה

מסע האלונקות של הפורום לשוויון בנטל. צילום: הפורום לשוויון בנטלמתוך מסע האלונקות של הפורום לשוויון בנטל

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף בכינוס של סיעתו – לראשונה מאז נודע כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, חתם על הסכם לממשלת אחדות עם יו"ר קדימה, שאול מופז – את הצעת החוק החליפית של הליכוד לחוק טל. התחליף לחוק טל עומד במרכז ההסכם הקואליציוני החדש. הוקמה ועדה שבה יהיו שותפות מפלגות הליכוד וקדימה, שתדון בתחליף לחוק בשיתוף עם החרדים.

ליברמן תקף הצעת חוק ראשונית שגיבש יו"ר הקואליציה, זאב אלקין. "לפי ההסכם החדש, מי שאמור להביא את הצעת החוק הממשלתית זה שאול מופז", אמר ליברמן. "אני מקווה שלאחר התייעצות עם כל מרכיבי הקואליציה ינוסח חוק רציני, שעונה על הצרכים האמיתיים של המדינה ולא על הדרישות של שותפים קואליציוניים כאלה ואחרים. אנחנו נתמוך בהצעת חוק רצינית. אם ינסו לעשות מחטף, אם יהיה ניסיון למרוח, כולנו נתייצב נגד ונלך על הצעת החוק שלנו".

על נתניהו ומופז לוודא שהחוק החדש יהיה מבוסס על עיקרון של שוויון בנטל

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, מצטרף לקריאה של ליברמן שלא לאפשר מחטף של החוק, לנוכח לאור פרסומים מדאיגים על מתווה קואליציוני שאינו מבוסס על שירות לכל: "על נתניהו ומופז לוודא שהחוק החדש יהיה מבוסס על עיקרון של שוויון בנטל", אומר רגב. "נפשם של הציבור ושל בית המשפט העליון קצה באקרובטיקה הלשונית והמשפטית שמנסה להצדיק אפליה בין דם לדם. מי שצריך לקבל את ההחלטה בדבר צרכיו ובנוגע לראויים לשרת הוא הצבא ולא ראשי הישיבות, וזאת מעבר למכסה מוגבלת של עילויים שיותר להם ללמוד ללא שירות נוסף".

רגב מוסיף: "יש לוודא שהנורמה תשתנה – הכלל צריך להיות שירות צבאי / אזרחי על פי שיקול הצבא, והחריג – מכסת פטורים מוגבלת. אין להמשיך במצב שבו הכלל הוא השתמטות המונית והחריג הוא שירותם של בודדים".

 לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?