שיא חוצפה חדש?

ביטאונה של דגל התורה יתד נאמן: המשתמטים האמיתים נמצאים במאהל הפראיירים

סמוך ליום הזיכרון, כותב יתד גם שאנשי המאהל הם המסכנים את קיום האומה. סמנכ"ל חדו"ש שחר אילן: "הגיע הזמן שנתניהו יסיק מסקנות, ישליך את מפלגות ההשתמטות מהקואליציה ויקים ממשלה אזרחית, שתנהיג שוויון בנטל"

חרדי וחייל מושכים כסף בירושלים. צילום: פלאש 90חרדי וחייל מושכים כסף בירושלים. צילום: פלאש 90

ביטאונה של דגל התורה "יתד נאמן" כותב פחות מיומיים לפני יום הזיכרון כי המשתמטים האמיתיים המסכנים את קיום האומה הם לא תלמידי הישיבות אלא הלוחמים במאהל הפראיירים. סמנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, השותפה ליוזמת המאהל, שחר אילן אמר בתגובה כי "הגיע הזמן שנתניהו יסיק מסקנות, ישליך את המפלגות החרדיות מהקואליציה ויקים ממשלה אזרחית שתנהיג חופש דת ושוויון בנטל".

במאמר המערכת הראשי שמתפרסם היום (ב') בעיתון, קובע ביטאונה של המפלגה החברה בקואליציה: "צריך לומר את הדברים נחרצות: המשתמטים האמיתיים הם אלו המצויים באותו המאהל. הם המשתמטים מנשיאה בנטל הבטחת קיומו של העם היהודי". זאת, משום שאינם לומדים בישיבות.... "הם המסכנים את קיום האומה בכריתת הענף שעליו כולם יושבים. כל מי שאינו נושא בנטל קיום התורה, הדביקות במצוות וחיזוק היכלי התורה הוא המשתמט האמיתי הקודח חור בקרקעית ספינת היהדות ומהווה סכנה קיומית של ממש".

בנוסף להאשמות כלפי מאהל הפראיירים, תוקף מחבר הטור את כל מי שבוחר לא לשקוד על לימודי התורה: "מול הסכנות

יתד נאמן: כל מי שאינו נושא בנטל קיום התורה, הדביקות במצוות וחיזוק היכלי התורה הוא המשתמט האמיתי הקודח חור בקרקעית ספינת היהדות ומהווה סכנה קיומית של ממש

המאיימות על העם היהודי יש צורך בגיוס כללי גורף, ללא משתמטים וללא מתחמקים... כל מי שנותר מבחוץ ואינו מצטרף להיכלי התורה או לכל הפחות לשירות חלקי בשיעורי תורה, בקיום מצוות, בשמירת ערכי היהדות, מהווה סכנה לאומה כולה". את המאמר ההזוי הכתיר העיתון בכותרת "הדרישה: שוויון בנטל".

בתגובה לדברים אומר סמנכ"ל עמותת חדו"ש, שחר אילן, כי: "דברי התועבה של יתד נאמן יומיים לפני יום הזיכרון הם סטירת לחי לכל מי שבאמת נושא בנטל וחילול זכרם של מי ששלמו את המחיר. המאמר ביתד מוכיח למרבה הצער עד כמה נכון השם מאהל הפראיירים. ההשתמטות ההמונית של תלמידי הישיבות, כמו גם המאמר של יתד, הם חילול השם ועיוות היהדות. נראה שגם אנשי יתד מבינים שמה שהיה לא יהיה, סוף ההשתמטות הולך ומתקרב והדבר גורם להם לתגובות היסטריות. הגיע הזמן שנתניהו יסיק מסקנות, ישליך את מפלגות ההשתמטות מהקואליציה ויקים ממשלה אזרחית שתנהיג שוויון בנטל".

לידיעה ב"מגאפון"



איך תוכל לפעול?