חלום הבלהות של דרעי

הרב של באר שבע מתנגד לחוף ים מלאכותי בעיר

הרב יהודה דרעי מבהיר כי אם יוקם בעיר פארק שבו מעין חוף שבו רחצה ושיזוף, יראה בכך צו גירוש נגד היהדות הדתית בבאר שבע

באר שבע. צילום: topdog1, flickrבאר שבע. צילום: topdog1, flickr

הרב יהודה דרעי, רב העיר באר שבע, יוצא נגד פרסומים כאילו אמור לקום בעיר חוף ים. בראיון ל-nrg מתייחס הרב דרעי לפרסומים על כוונה להקים מעין חוף במרכז באר שבע. "הראו לי כתבה על שני עמודים, שפורסמה באחד העיתונים, ושם נכתב: 'תושבי באר שבע הכינו את המטקות ואת בגד הים'... פניתי לכמה גורמים בכירים בעיר וביקשתי שיבדקו יחד עם ראש העיר מה קורה כאן. הם חזרו וגיחכו, ואמרו שזה לא יכול להיות, לא מדובר על ים, מדובר על פארק בלבד. אמרתי, למה העירייה לא מפרסמת הכחשה, ולצערי לא קיבלתי עד היום שום תשובה", אומר דרעי.

הוא מוסיף כי שמע שבאתר האינטרנט של עיריית באר שבע מופיעים מסרים על פארק ובו מעין חוף ים שייבנה בעיר. "התושבים שנוסעים על הכביש הראשי ורואים את השילוט שעוטף את המתחם הזה, יש שם תמונות לא צנועות של שיזוף. לא ייתכן שיש כל כך הרבה איתותים מחשידים והעירייה לא מסבירה את דעתה", אומר דרעי. "אולי הכוונה בסך הכל לפארק, בו עוברת תעלת מים המאפשרת לאנשים בימי הקיץ החמים או האביב לשבת על ספסל וליהנות משקשוק המים וציוץ הציפורים".

כל בן אדם שהולך לעירייה, לקניון הנגב, ונוסע לכל מקום בעיר, צריך לעבור ולראות את מראות הפריצות, שמבחינתנו זה קו אדום!

הרב דרעי, אחיו של יו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי, אומר בתשובה לשאלה, כי פארק מהסוג שתואר לעיל יהיה מקובל עליו. אבל בילוי שיכלול שיזוף ורחצה במים, "זה כבר לא מקובל. לא יעלה על הדעת שבמקום שמסביבו עשרות בתי כנסת (וגם ישיבה) יתנהגו בכפייה אנטי דתית ממדרגה ראשונה, כי כל בן אדם שהולך לעירייה, לקניון הנגב, ונוסע לכל מקום בעיר, צריך לעבור ולראות את מראות הפריצות, שמבחינתנו זה קו אדום! אני רואה בזה גזירת שמד וכצו גירוש של כל היהדות הדתית המסורתית מהעיר הזאת".

דרעי מוסיף: "אני מתאר לעצמי שבשבת תהיה פעילות מוגברת, ואנחנו נילחם בזה. אני רוצה להאמין ואני בטוח, שאף אחד מפרנסי העיר לא ייכנס להרפתקה כל כך אומללה ומטופשת וכל כך לא מעשית. זה אפילו בחלום בלהות לא יכול להיות".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?