חרות מהמפלגות החרדיות

משעבוד קואליציוני לממשלה אזרחית

הליכוד בקדנציה הזו וגם ממשלות קודמות העדיפו לקנות שקט פוליטי ולא להפרד מש"ס ויהדות התורה. בניגוד למה שנהוג לחשוב זה לא הכרח פוליטי. זה שעבוד מרצון. טור לחג החרות של סמנכ"ל חדו"ש שחר אילן ששודר בערב פסח בקול ישראל

יו''ר הנהלת הקואליציה זאב אלקין מהליכוד במרכז, לוחץ ידיים עם חברי הכנסת משה גפני ויעקב ליצמן מיהדות התורה לאחר חתימת ההסכם הקואליציוני בין שתי הסיעות . 14.1.2009. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90.יו''ר הנהלת הקואליציה זאב אלקין מהליכוד במרכז, לוחץ ידיים עם חברי הכנסת משה גפני ויעקב ליצמן מיהדות התורה לאחר חתימת ההסכם הקואליציוני בין שתי הסיעות . 14.1.2009. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90.

מה רוב הציבור רוצה מהממשלות שלו בתחומי דת ומדינה? הציבור רוצה שירות חובה לכולם, הוא רוצה תוכנית ליבה בכל מערכת החינוך, הוא לא רוצה הדרת נשים והוא רוצה שכולם יוכלו להתחתן בישראל. הוא מקבל בדיוק את ההיפך.

הסיבה היא שממשלות ישראל לדורותיהן הפכו את עצמן לבנות ערובה מרצון של המפלגות החרדיות. כך יצרו הנציגים החרדים שהם לכאורה מיעוט מציאות של כפייה קבועה ובלתי נסבלת על הרוב. אחד הסמלים של השעבוד הזה היא המסירה הקבועה של ראשות ועדת הכספים לנציג יהדות התורה, מה שמקנה לו זכות וטו כמעט אוטומטית על מהלכים כלכליים שקשורים לציבור החרדי.

אחד הסמלים של השעבוד הזה היא המסירה הקבועה של ראשות ועדת הכספים לנציג יהדות התורה, מה שמקנה לו זכות וטו כמעט אוטומטית על מהלכים כלכליים שקשורים לציבור החרדי

אבל הליכוד בקדנציה הזו וגם ממשלות קודמות העדיפו לקנות שקט פוליטי ולא להפרד מש"ס ויהדות התורה. בניגוד למה שנהוג לחשוב זה לא הכרח פוליטי. זה שעבוד מרצון. בקדנציה הזאת יכלו הליכוד, קדימה, העבודה וישראל ביתנו להקים בלי בעיות ממשלה של 80 מנדטים. גם בקדנציה הבאה זה יהיה אפשרי.

אם זה יקרה, אפשר יהיה להנהיג שירות חובה, להתנות תקציבים למוסדות חינוך בתוכנית ליבה, להנהיג פה חופש נישואין, ולבטל את קווי הפרדה – לנקוט את הצעדים הדרושים כדי להציל את המדינה והציונות. כל מה שדרוש זה שמנהיגינו יגלו מנהיגות ואומץ פוליטי וישתחררו מהשעבוד שכפו על עצמם.

אה, כן והגיע הזמן לשחרר את ועדת הכספים.

לטור המשודר בקול ישראלאיך תוכל לפעול?