הממשלה ממשיכה לצפצף

83% תמיכה בהתניית הטבות דיור במיצוי כושר השתכרות

גם שליש מהחרדים תומכים בכך. מנכ"ל חדו"ש הרב רגב: "הציבור מאס במדיניות הכניעה של הממשלה לתכתיבי אטיאס וגפני"

שר הבינוי והשיכון,אריאל אטיאס מש''ס במליאת הכנסת. 27042011 צילום: מרים אלסטר, פלאש 90שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס מש''ס, במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

83% מהציבור היהודי סבורים שיש להתנות הטבות בדיור במיצוי כושר ההשתכרות, כלומר להעניק אותן רק למי שעובד או מנסה לעבוד. רק 17% מתנגדים להתניה הזאת. כך עולה מסקר שערך מכון סמית בהזמנת עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון.

כזכור, ועדת טרכטנברג המליצה לשלב את קריטריון מיצוי כושר ההשתכרות בשיקולים להטבות לדיור, אבל שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס מש"ס, ויו"ר ועדת הכספים של הכנסת, משה גפני מיהדות התורה, סיכלו זאת.

הסקר נערך בשבוע שעבר, בקרב מדגם מייצג של 500 איש מהאוכלוסייה היהודית הבוגרת. 90% מהחילונים והמסורתיים ו-95% מהעולים תומכים בהתניית הטבות בדיור במיצוי כושר ההשתכרות. הפתעה גדולה: יותר משליש מהחרדים (36%) תומכים בכך. בחלוקה על פי מפלגות: 90% ממצביעי הליכוד תומכים בהתניית ההטבות לדיור בעבודה או בניסיון לעבוד,

90% ממצביעי הליכוד ו-64% ממצביעי הימין הדתי תומכים בהתניית ההטבות לדיור בעבודה או בניסיון לעבוד

89% ממצביעי ישראל ביתנו ו-64% ממצביעי הימין הדתי.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר ש"הסקר מוכיח את התנגדות הציבור למדיניות הכניעה של הממשלה לתכתיבי אטיאס וגפני. ספק אם מישהו ממפגיני האוהלים העלה על דעתו שתוצאת ההפגנות בעד דיור בר השגה תהיה עוד הטבות בדיור לאברכים על חשבון שאר הנזקקים לדיור". לדברי רגב, "הציבור מאס במכירת החיסול של תקציבי המדינה שעורכת הממשלה".

רגב קרא לנתניהו ומופז להקים לאלתר ממשלה אזרחית, שתיישם את מסקנות טרכטנברג במלואן, כולל מיצוי כושר ההשתכרות ואכיפת תוכנית הליבה בחינוך החרדי. "רק כך אפשר יהיה להציל בזמן את עתיד הכלכלה והחברה הישראלית", אמר.

 לידיעה ב"גלובס"

לידיעה ב-nrg

לידיעה ב-TheMarkerאיך תוכל לפעול?