הסרת מחסומים

חשדות לסחיטה באתר "בחדרי חרדים"

בכיר באתר ושני עובדים חשודים בסחיטת עשרות אלפי שקלים מפוליטיקאים, רבנים ואנשי עסקים בכירים במגזר החרדי, בתמורה להסרת כתבות שפגעו בהם

חרדי במאה שערים. צילום: Libertinus, flickrרחוב במאה שערים (צילום אילוסטרציה). צילום: Libertinus, flickr

מנהל באתר האינטרנט "בחדרי חרדים" חשוד בסחיטה באיומים. לטענת המשטרה, המנהל ושני עובדים באתר סחטו סכומים נכבדים מפוליטיקאים, רבנים ואנשי עסקים בכירים במגזר החרדי.

בדיון שהתקיים ביום שני בבית משפט השלום בירושלים טען בא כוח המשטרה, רס"ב רונן מזרחי, כי הסחיטה התמקדה בפרסומים שנוצרו במה שמכונה באתר "אשכול" – פורומים שבהם יכולים הגולשים להגיב על ידיעות. לפי החשד, במקרים שבהם פורסמו בפורומים ידיעות או תגובות שליליות על אדם זה או אחר, מנהלי האתר חסמו בפניו את אפשרות התגובה. אדם שרצה להגיב על הפרסומים נגדו נדרש, לכאורה, לפנות לאחד החשודים. בתמורה להסרת החסימה הוא נדרש לשלם אלפי שקלים. בדיון עלה החשד כי אחד הנסחטים הוא איש התקשורת החרדי דודי זילברשלג.

לפי ידיעה ב-ynet, בשנתיים האחרונות נדרשו הנסחטים, לפי החשד, לשלם עשרות אלפי שקלים או מאות אלפי שקלים – חלקם באמצעות חוזי פרסום באתר – תמורת הורדת כתבות וטוקבקים נגדם. אדם המעורב בתיק סיפר כי במשך כמה חודשים

בדיון עלה החשד כי אחד הנסחטים הוא איש התקשורת החרדי דודי זילברשלג

ניהלה המשטרה חקירה סמויה וגילתה כיצד פעלה השיטה.

ב-News1 נכתב כי במקרים שבהם הוצע לחברות לפרסם את עצמן בתשלום באתר, הובטח להן שלא יפורסמו "אשכולות" הפוגעים בהן. סניגורו של המנהל ב"בחדרי חרדים", עו"ד שרון קינן, טען שמדובר בסכסוכים אזרחיים המתבררים בבתי המשפט. לדבריו, מה שנראה למשטרה כסחיטה נראה למרשו כעניין עסקי טהור.

"יכול להיות שהוא טועה ויכול להיות שאסור לעשות כתבות תחקיר חיוביות, יכול להיות שאסור להוריד כתבות שליליות מהאתר שלו", אמר קינן וציין כי כל אלה אינן עילות למעצרו.

השופטת תמר בר-אשר-צבן העירה: "נראה אמנם, כטענתו של אחד הסניגורים, שאין מדובר בסחיטה במובנה הקלאסי. אולם מדובר בניצול מצוקה של מי שמוצא את עצמו פגוע, בעוד שהדבר מפורסם ברבים, בשעה שזו לכאורה הדרך היחידה שעומדת לו כדי לנסות להגן על שמו הטוב".

מעצרו של המנהל באתר "בחדרי חרדים" הוארך בכמה ימים ושני החשודים האחרים שוחררו. השופטת אסרה לפרסם את שמותיהם של השלושה.

לידיעה ב-News1

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?