הקלות לרדיו החרדי

הרשות השנייה ויתרה לקול ברמה: רק 4 שעות עם נשים

תחנת הרדיו המזוהה עם ש"ס לא עמדה בדרישה לשדר נשים שעה ביום, אבל לא ייפתחו נגדה הליכים

קול ברמה. צילום: zeevveez, flickrקול ברמה. צילום: zeevveez, flickr

הרשות השנייה תעניק לרדיו קול ברמה הקלות בכל הנוגע להשמעת נשים. ברשות הוחלט לא לפתוח בהליכים נגד תחנת הרדיו החרדית, אף על פי שלא עמדה בהוראותיה. כן הוחלט לחייב את קול ברמה לשדר פחות שעות שבהן יעלו לשידור נשים.

רדיו קול ברמה, שמזוהה עם ש"ס, לא השמיע בעבר נשים בשידור. לאחר שארגון זכות הציבור לדעת וחברי כנסת התערבו בעניין, החליטה הרשות השנייה כי בתחנה תשודר שעה שבועית, בשעות הבוקר, שבה יוכלו נשים לעלות לשידור.

נתי טוקר מציין ב"TheMarker" כי כיום משודרת שעה שבועית שבה נשים עולות לשידור. הרשות ניסתה ליצור מתווה מתואם עם קול ברמה, שלפיו ב-1 במארס תעלה לאוויר שעה יומית שבה ירואיינו נשים, אבל התחנה לא עמדה בהוראות אלה. בשימוע שלישי שנערך לקול ברמה בעניין זה הציגו אנשי התחנה סקר שלפיו אם תותר השמעת נשים בשידור, חלק מהמגזר החרדי

ההחלטה התקבלה רק לאחר שיו"ר הרשות, אילן אבישר, השתמש בכוחו להצבעה כפולה

יפסיק להאזין לה. מועצת הרשות החליטה כי לא ייפתח הליך של הפרה נגד הרדיו בגין אי עמידה בהוראה לשדר שש שעות שבועיות עם נשים. ההחלטה התקבלה רק לאחר שיו"ר הרשות, אילן אבישר, השתמש בכוחו להצבעה כפולה.

הרשות גם החליטה להפחית את מספר השעות שהתחנה נדרשת לשדר קולות של נשים משש שעות שבועיות לארבע שעות.

מרדיו קול ברמה נמסר: "טרם קיבלנו את החלטת מועצת הרשות השנייה באופן רשמי. לכשתתקבל נתייחס לנידון".

מהרשות השנייה נמסר: "בקבלת ההחלטה לעניין הרצועה היומית נקבע שיישום ההחלטה יושהה עד לסיום התהליך שכלל שימועים, סקרים ודיונים נוספים – עד לקבלת החלטה סופית בעניין".

לידיעה ב"TheMarker"איך תוכל לפעול?