בניגוד לרוח היהדות

המפלגות החרדיות מתנגדות לתמיכה בימק"א

ועדת התמיכות התבקשה לאשר העברת 80 אלף שקל לסדרת קונצרטים שיתקיימו בימק"א בשבתות. החרדים סירבו

ימק''א בירושלים. צילום: Deror avi, wikipediaימק''א בירושלים. צילום: Deror avi, wikipedia

חרדים חברי מועצת עיריית ירושלים מתנגדים להעברת דמי תמיכה למרכז התרבות של ימק"א בעיר. החרדים, בהם משה גורא, הסבירו כי הסיבה להתנגדות היא שימק"א הוא מוסד נוצרי והאירועים המתקיימים בו אינם מתאימים לרוח היהדות.

ההתנגדות עלתה בדיון בוועדת התמיכות העירונית, שדנו באישור תמיכה תקציבית ל-50 מוסדות המקיימים פרויקטים בתחום התרבות ובתחום התיירות. ב-ynet מדווח כי הוועדה התבקשה לאשר העברת דמי תמיכה בסך 80 אלף שקל למרכז התרבות של ימק"א. התמיכה מיועדת לסדרת קונצרטים לציבור הרחב בימי שבת.

גורא הדגיש כי יתמוך בהעברת הכספים לתוכנית רק אם "יהודים לא יגיעו לקונצרטים בשבתות". הוא דרש גם שלא יהיו פרסומים מטעם העירייה על קיום האירועים. את הכף הכריעו סגן ראש העירייה, פפה אללו, וחברת המועצה עדנה פרידמן, שהצביעו בעד התמיכה.

גורא הדגיש כי יתמוך בהעברת הכספים לתוכנית רק אם "יהודים לא יגיעו לקונצרטים בשבתות"

חרדים במועצת העירייה נדהמו השבוע לגלות כי במסגרת פסטיבל ירושלים לאמנויות התקיימו קונצרטים בכנסייה הסקוטית סנט אנדריוס. "זו בושה וחרפה", אמר חבר המועצה החרדי יעקב הלפרין. "נרדמנו בשמירה. אילו היינו יודעים על קיום הקונצרטים בכנסייה במימון עירוני, היינו מפוצצים את כל הפרויקט".

הלפרין הבטיח כי מהיום והלאה כל תוכנית תרבות שתיזום העירייה תעבור את אישורם של החרדים במועצה. "נדאג לצנזר את מה שצריך", הוא מצהיר.

מהנהלת ימק"א סירבו להתייחס לעניין. מעיריית ירושלים נמסר, כי לא התקבלה כל פנייה בנוגע לפסטיבל ירושלים לאמנויות.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?