וטו של יהדות התורה

החרדים איימו במשבר, חוק צהר הוסר מסדר היום

במכתב לראש הממשלה הודיע יו"ר יהדות התורה, כי הצעת החוק אינה מקובלת על הסיעה. ההצעה לא עלתה לדיון

ישיבת סיעת יהדות התורה, 7.11.2011. מימין: משה גפני, יעקב ליצמן, מנחם אליעזר מוזס, ישראל אייכלר, אורי מקלב. צילום: יח''צישיבת סיעת יהדות התורה. מימין: משה גפני, יעקב ליצמן, מנחם אליעזר מוזס, ישראל אייכלר, אורי מקלב. צילום: יח''צ

מכתב של יו"ר סיעת יהדות התורה, חבר הכנסת ישראל אייכלר, הביא להסרת הצעת חוק צהר מסדר היום של הכנסת. יום קודם לכן הזהירו נציגי יהדות התורה את ראש הממשלה ויו"ר הקואליציה, זאב אלקין, מפני העלאת ההצעה לדיון.

נציגי יהדות התורה איימו במשבר קואליציוני. באמצעות פרח לרנר, המתאמת בין הכנסת ללשכת ראש הממשלה, הם מסרו לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי אם חוק צהר יעלה להצבעה, יראו בכך הצבעת אמון בממשלה.

לאחר שהאיומים לא מנעו את הכללת הצעת החוק בסדר היום, שוגר המכתב לאלקין ולנתניהו. המכתב מצוטט באתר "בחדרי חרדים". "ברצוני להזכיר בזאת כי בהתאם להסכם הקואליציוני יש לשמור על הסטטוס קוו

אנו רואים בהצעות חוק פקודת נישואין וגירושין... ניסיון להחליש את מעמד הרבנות ועקיפת חוק נישואין וגירושין

ולמנוע כל הצעת חוק שיש בה הפרת הסטטוס קוו", כתב אייכלר. "כפי שכבר הודעתיך בעל פה, מבקשים חברי סיעת יהדות התורה להבהיר זאת גם בכתב שאנו רואים בהצעות חוק פקודת נישואין וגירושין של חה"כ עתניאל שנלר ופאינה קירשנבאום ניסיון להחליש את מעמד הרבנות ועקיפת חוק נישואין וגירושין, ויש בכך הפרה חמורה של ההסכם הקואליציוני והסטטוס קוו.

"אשר על כן, אנו מטילים וטו על הצעות החוק ומבקשים שלא להגיש למליאת הכנסת את הצעות החוק".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?